Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2012  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Zápasová soupiska není dosud připravena k zobrazení.
Datum: 13.5.2012 v 14:00

Brno Alligators - Wrocław Giants 23:27

Brno naposledy porazilo nějaký silný tým (chcete-li: nějaký konkurenceschopný tým z města s alespoň 200 tisíci obyvateli) v roce 2003, když porazili Bratislavu. Od té doby se jim se střídavými úspěchy daří porážet jen Plzeň, Příbram a další "malé týmy".
Na začátku zápasu nic na nějaké drama neukazovalo a po sérii mnoha interceptionů v zápase na Lions odevzdal Tomáš Fortelný velmi lacině míč i Giants a Pawel Swiatek se přes půl hřiště dostal až do endzóny. Když začátkem druhé čtvrtiny zvýšil Shannon Woods na 0:14, málokdo by čekal, že se Poláci o výhru budou bát. Nicméně ještě do poločasu Alligators snížili na 12:14 (nedokázali potvrdit ani jeden touchdown). Těsně před poločasem měli Giants ještě výbornou možnost pár yardů od endzóny Brna, ale při zbývajících pěti vteřinách do konce poločasu zkusili nepochopitelně běh a nechali si vypršet čas.
I v druhém poločasu byl jediným rozdílem mezi oběma týmy jedině Woods a i tak šlo Brno do vedení po touchdownu Ondřeje Šimonka. Svůj náskok ale neudrželo a poslední možný minutový drive skončil čtyřmi neúspěšnými pokusy o dlouhé passy.
Alligators tak doma odehrají už asi jen jeden zápas - zápas proti Steelers, kde se rozhodne o pořadí v ČLAF A2. Vítěz toho zápasu nastoupí ve čtvrtinále proti Lions (Brno by hrálo venku) nebo Stallions (zde by se domácí prostředí ještě muselo určit), poražený proti Giants nebo případně Panthers (Brno by v obou případech hrálo venku).

GIA - TD - 0:7 - Pawel Swiatek, 50y interception return (Kamil Ruta kick); 6:29
GIA - TD - 0:14 - Shannon Woods, 20y run (Kamil Ruta kick); 9:46
ALL - TD - 6:14 - Michal Dovrtěl, 5y run (kick aborted); 6:35
ALL - TD - 12:14 - Tomáš Fortelný, 4y run (2pt run neúspěšný); 0:42
GIA - TD - 12:20 - Shannon Woods, 36y run (kick Kamila Ruty neúspěšný); 1:45
ALL - FG - 15:20 - Martin Herman, 34y; 10:39
ALL - TD - 23:20 - Ondřej Šimonek, 1y run (Ondřej Šimonek 2pt run); 6:24
GIA - TD - 23:27 - Shannon Woods, 8y run (Kamil Ruta kick); 1:18