Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

BOB 0 0 0 0

Datum: 15.7.2014 v 18:30
Počasí: Jasno, 26°C
Počet diváků: 3124
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Radim Kroulík (LJ), Richard Gazdík (BJ), Filip Haza (SJ), Radek Janhuba (FJ) , Manuel Stadler (HL)

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Stanislav Jantoš, 3y pass od Kyle Newhall-Caballero (Marek Hruboň kick); 8:08
Prague Black Panthers TD - 14:0 - Ondřej Víšek, 5y run (Marek Hruboň kick); 11:16
Prague Black Panthers SAF - 16:0; 9:38
Prague Black Panthers TD - 23:0 - Jakub Woleský, 2y pass od Kyle Newhall-Caballero (Marek Hruboň kick); 4:51
Prague Black Panthers FG - 33:0 - Marek Hruboň, 29y; 4:58
Prague Black Panthers TD - 40:0 - Martin Šindler, 51y pass od Kyle Newhall-Caballero (Marek Hruboň kick); 4:46

Oficiální videospot k zápasu

A pozvánka od samotných účastníků zápasů

Přijdete?

Prague Black Panthers obhájili titul z loňského ročníku, ve finále v pražském Edenu před více než 3000 diváky porazili Příbram Bobcats 40:0. Black Panthers zápas jasně ovládli, Bobcats, na rozdíl od zápasů v základní části, nedokázali držet krok, velmi za očekáváním zůstala útočná část týmu z Příbrami.

Svůj první a jediný zápas v české lize odehrál quarterback Kyle Newhall-Caballero, který ve finále nahradil Jana Dundáčka, který se přesunul na post prvního receivera. Ač Caballerův výkon nebyl v prvním poločase optimální (měřeno optikou nastavenou na úroveň hráče, kterou představuje) a několikrát se s receivery nepotkal na stejné vlně, byla to právě passing hra, která byla propastným rozdílem mezi týmy. V poločase měli PBP naházeno 229 yardů, zatímco Bobcats žalostných 17. Dva touchdowny chytil Stanislav Jantoš, jeden Jakub Woleský. Woleský byl i u první pražské ofensivní akce, která udala tón zápasu, 66yardový pass od Caballera.
V poločasovém rozhovoru zjevný problém s útokem potvrdil i Martin Hamza, který správně, byť na první poslech zvláštně, podotkl, že obrana Bobcats dosud hrála, přes tři poločasové touchdowny, velmi dobře. Skutečně, jednou útok donutila k puntu a dvakrát k field goalu. Oba pokusy o field goal v prvním poločase navíc Marek Hruboň netrefil.
Velmi slabý byl ale příbramský útok. První drajv začal slibně, ale pak jako když utne a aby toho nebylo málo, nedařilo se řešit ani čtvté downy. Nejprve se Bobcats soupeře pokusili zaskočit fakovou akcí z punt formace, ale Jiří Urban místo aby využil volného prostoru ke snadnému zisku first downu, zvolil patrně nahlášený pass, který dopadl bídně. Další dva punty byly zblokované, jeden z nich dokonce skončil safety a to ještě Jan Šimánek mohl mluvit o smůle, že nedokázal míč zalehnout sám a skórovat obranný touchdown.
Černou druhou čtvrtku zažil hlavně receiver Daniel Vitiš, na kterého letělo sedm přihrávek, ani jedna nebyla chycená, naopak u čtyř statistici připsali drop. K tomu všemu výborná práce PBP secondary a výsledkem bylo s ohledem na celou sezónu neuvěřitelných 40 passing yardů Dohertyho za celý zápas!
Aby toho nebylo málo, štestíčko ve finálový den také rozhodně nebylo na středočeské straně. Na konci prvního poločasu byl velice blízko interceptionu a dost možná i 97yardovému return touchdownu Tim McGarry, ale míč nedokázal zkrotit. Ve druhém poločase pak interception skrze prsty proletěl Vojtěchu Podhradskému. Naopak připraven byl Jan Kabát, který zachytil míč, který se odrážel od dvou hráčů bojujících o pass.
Ve druhém poločase se napotřetí Hruboňovi přeci jen podařilo proměnit field goal, po kterém se PBP za stavu 33:0 rozhodli pro onside kick. Hned po něm Caballero s Martinem Šindlerem vykouzlili nejhezčí akci zápasu, padesátiyardovou bombu do touchdownu. Pro Američana to byla poslední akce zápasu, ve zbytku zápasu jej nahradil na QB Dundáček a i na receivery se dostali další hráči. PBP celkem v zápase využili devět receiverů a tři running backy (Jan Sýkora oba posty), Bobcats si museli vystačit se svými obvyklými pěti receivery a dvěma running backy. Od prostřídání byl již zápas bezbodový, oba týmy se dostaly na dostřel, ale na jednom konci selhala předávka Dundáčka na Adama Synáčka, na druhé straně vystavila v závěru zápasu příbramským bodům stopku pražská obrana.

Poznámky k zápasu
- Lion Garrett Meador vloni odehrál celou základní část bez hozeného interceptionu, svůj jediný v sezóně hodil až v semifinále. Doherty svoji neposkvrněnost udržel až do předposlední čtvrtiny sezóny
- Z posledních pěti zápasů Hruboň ve čtyřech alespoň jednou kopl kickoff do autu
- Oba týmy se v zápase neúspěšně pokusily o passovou akci, ve které měl být touchdownovým příjemcem passu quarterback
- Dundáček nebyl u žádného touchdownu, přesto byl zvolený MVP zápasu
- Bobcats měli za semifinále a finále celkem pouze šest faulů
- Klub Prague Black Panthers slaví čtvrtý titul v řadě, rekord s pěti tituly v řadě drží Prague Panthers (1999 až 2003)
- Příbram je pátým městem, které se může pyšnit tím, že byla reprezentovaná ve finále České ligy. Je z nich zdaleka nejmenším
- Head linesman Manuel Stadler bude na stejné pozici rozhodovat i Austrian Bowl
- Referee Michal Rosíval dva dny před finále rozhodoval finále evropské Ligy mistrů
- Finálová návštěva byla nejvyšší na fotbale v Česku v tomto tisíciletí
- Žádný jiný klubový zápas amerického fotbalu na evropské pevnině dosud nikdy nebyl v televizi doplněn virtuální grafikou zobrazující line of scrimmage a line to gain

Fotografie ze zápasu hledejte postupně na Facebooku Amfotbal.cz.
Záznam zápasu můžete shlédnout v archivu České televize.