Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

BUL 12 6 2 6

Datum: 1.6.2014 v 14:00
Počasí: Jasno, 20°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Peter Martinček (HL), Juraj Sopkuliak (LJ), Richard Gazdík (BJ), Filip Haza (SJ), Jan Hubálek (FJ)

Trnava Bulldogs TD - 0:6 - Ivan Klementovič, 1y run (kick neúspěšný); 4:48
Prague Lions TD - 7:6 - Alexey Ulyanin, 20y pass od John Krafick (Ondřej Šisl kick); 3:20
Trnava Bulldogs TD - 7:12 - Ivan Klementovič, 1y run (2pt pass neúspěšný); 0:12
Prague Lions TD - 14:12 - Gunther Schultze, 10y run (Ondřej Šisl kick); 9:45
Trnava Bulldogs TD - 14:18 - Ivan Klementovič, 24y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 7:40
Trnava Bulldogs SAF - 21:20; 0:00
Prague Lions TD - 28:20 - Gunther Schultze, 11y pass od John Krafick (Ondřej Šisl kick); 7:12
Trnava Bulldogs TD - 28:26 - Ivan Klementovič, 20y run (2pt pass neúspěšný); 6:00

Zápas Lions – Bulldogs sliboval kvalitní podívanou už před víkendem, „na papíře“. Po odložení sobotního duelu mezi Black Panthers a Bobcats se pak zraky fotbalových fanoušků upřely právě na nedělní mač mezi pražským a trnavským celkem.

Už od začátku zápasu bylo nasazeno k velkému tempu, dlouhý drive hostujících buldoků donesl pro touchdown Ivan Klementovič a Trnava šla kopat. Potvrzení se jí ale nepovedlo a bylo to naposledy, kdy v zápase kopala ze hry. Od té doby diváci neviděli jediný punt, pokus field goal, ani extrapoint v podání slovenského celku. Lions se po inkasovaném touchdownu dostali na míč a po krátké mezihře vyslal John Krafick pass do rukavic Alexeye Ulyanin, který míč bezproblémově zachytil a srovnal skóre. Šislův kop pak přisoudil domácímu celku jednobodové vedení.

Ještě do konce první čtvrtiny se druhým krátkým touchdownem ukázala Trnava. I tentokrát si odpovědnost na svá bedra vzal Ivan Klementovič a míč donesl do endzóny. Hosté zkoušeli dvoubodovou konverzi, která se jim ale nepovedla. Hned po změně stran následoval rychlý útok Lions zakončený agilním během Gunthera Schultzeho, jenž vrátil vedení na domácí stranu. Do poločasu pokračovaly bodové hody, když si oba týmy připsaly asi své nejhezčí touchdowny zápasu.

Nejprve se předvedl slovenský running back Klementovič. Quarterback Boris Bútora často využíval krátkých passů do stran na svého running backa a podobnou věc si přichystal i v tomto případě. Následovalo však nevídané. Klementovič uběhl dobrých 25 yardů, při kterých svou pravou rukou výborně odmítl čtyři protihráče a donesl míč do endzóny. Kaňkou na povedené akci byla další nepovedená dvoubodová konverze.

Krásnou akci vzduchem pak předvedla dvojice Krafick-Ulyanin. První jmenovaný viděl svého receivera u levé lajny, kam mu poslal parádní pass. Ulyanin byl dobře bráněn defensive backem, ale i tak zvládl vyskočit, ve vzduchu se otočit o 180° a míč zachytit. Touto akcí první polovina zápasu skončila.

Po poločasové pauze přišly na hřiště úplně jiné obrany. Důsledné a připravené na hru soupeře. Jednu z mála akcí, ve které se dostali Lions před endzónu Trnavy, zakončil chycenou interception Joseph Kopp. Safety z konce třetí čtvrtiny rezultovala z nedisciplinovanosti domácího celku, který byl posunut až k vlastní endzóně, odkud byl nucen odkopávat. Punt se domácím nepovedl, hosté jej zblokovali, a jelikož míč doskákal až do endzóny, jednalo se právě o dvoubodový zápis pro hostující celek.

Ve čtvrté čtvrtině znovu zafungovala spolupráce Schultzeho a Kraficka, díky které si Lions připsali své jediné body o týden dříve v Příbrami. 11y pass našel domácího running backa přesně na hranici endzóny. Hosté se snažili za stavu 28:20 utkání zdramatizovat. Povedlo se jim po čtvrté touchdownové akci Ivana Klementoviče, jenž doběhl 20y až do endzóny. Po cestě se znovu vyhnul několika domácím hráčům. V klíčové situaci, kdy mohli hosté dvoubodovou konverzí srovnat, se ale ukázal Libor Boucký, který rychle složil hostujícího hráče s míčem. Trnava tak úspěšná nebyla a v Praze o dva body prohrála.