Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

PBP 3 10 24 20

Datum: 15.6.2014 v 14:00
Počasí: Oblačno, 25°C
Počet diváků: 240
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Peter Martinček (HL), Juraj Balog (BJ) , Heinz Horak (LJ)

Brno Alligators TD - 6:0 - Lukáš Bowyer, 24y pass od Ferni Garza (kick neúspěšný); 9:12
Prague Black Panthers FG - 6:3 - Marek Hruboň, 19y; 3:50
Brno Alligators TD - 14:3 - Jaroslav Doležal, 29y pass od Ferni Garza (Martin Herman 2pt run); 1:19
Prague Black Panthers FG - 14:6 - Marek Hruboň, 41y; 10:50
Brno Alligators TD - 20:6 - Pavel Jordan, 19y pass od Ferni Garza (kick neúspěšný); 7:58
Brno Alligators TD - 27:6 - Martin Herman, 34y pass od Ferni Garza (Martin Herman kick); 2:30
Prague Black Panthers TD - 27:13 - Jan Sýkora, 3y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 0:43
Prague Black Panthers TD - 27:20 - Jan Dundáček, 21y run (Marek Hruboň kick); 8:32
Prague Black Panthers TD - 27:27 - Ondřej Víšek, 8y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 5:00
Prague Black Panthers TD - 27:35 - Jan Řezanka, 46y pass od Jan Dundáček (Jan Dundáček 2pt run); 4:50
Prague Black Panthers SAF - 27:37; 2:30
Prague Black Panthers TD - 27:44 - Jan Sýkora, 2y run (Marek Hruboň kick); 11:54
Prague Black Panthers TD - 27:57 - Jan Sýkora, 6y run (kick neúspěšný); 0:38

Brno první polovinu zápasu prakticky vymazalo v současné chvíli nejlepší český tým ČLAF. V druhé polovině už ale začaly fungovat všechny prvky pražského týmu a černí panteři nastartovaní nepříznivým vývojem zadupali aligátory hluboko pod hřiště.

Reprezentační kicker Marek Hruboň zahájil svým kickoffem až do endzóny zápas, který měl velmi nepředpokládaný průběh. Brno tedy zahajovalo svůj první útok ze svých 20 yardů a postupně se probíjelo přesnými passy Ferniho Garzy a běhy nejvytěžovanějšího brněnského running backa Michala Dovrtěla obranou Black Panthers pro prvních šest bodů, které zajistil Lukáš Bowyer po 24yardovém passu Garzy. Potvrzení se domácím nepodařilo umístit mezi tyče brány, a tak šli do útoku Black Panters s účtem 6:0 pro domácí.

Hosté se dostali až před endzónu Brna, ale nemohli se probít do endzóny, a tak Marek Hruboň přidal tři body 19yardovým fieldgoalem a skóre se měnilo na 6:3. Na míč šli znovu domácí, kteří byli hladoví po dalších bodech a po pár akcích následovala další bodová odměna, a to v podání Jaroslava Doležala, který zachytil 29yardový pass od Ferniho Garzy. Brněnský kicker se pak rozhodl místo potvrzení za bod běžet a skóre se tedy upravilo na 14:3 pro domácí.

V druhé čtvrtině se hned na úvod panteři snažili prolomit brněnskou obranu, ale ta je nepustila do své red zóny, a tak se dostal ke slovu opět Marek Hruboň, který přidal další tři body 41yardovým kopem, čímž změnil pro svůj tým do té doby nepříznivý výsledek na 14:6. Brno šlo tedy opět na míč a hned se po krásném 46yardovém kick off returnu představil panterům Pavel Jordán, který o několik akcí později zachytil 19yardovou přihrávku mezi dvěma pražskými obránci a získal tak dalších 6 bodů pro svůj tým. Brnu se ale nepodařilo tento touchdown potvrdit, a tak stav zůstal na 20:6 pro domácí. Praha se snažila posouvat především po zemi díky running backovi Matěji Reinvartovi, ale pražskému týmu se nepodařilo překonat brněnskou obranu, a tak zvolil field goal, který ale Hruboň netrefil. Do útoku tak šlo opět Brno, které po sedmi akcích získalo díky passu na Martina Hermana další touchdown. Tuto akci pražská obrana zcela zaspala, protože v okruhu 10 yardů od Hermana nebyl jediný obránce. Herman pak ještě potvrdil za bod a skóre se přepisovalo na 27:6, bohužel pro domácí to byly poslední body, které v tomto zápase získali. Před koncem první poloviny se pak panterům ještě podařilo skórovat touchdown, a to tří yardovým passem Jana Dundáčka na Jana Sýkoru a poločas skončil překvapivým skóre 27:13.

Pokud v prvním poločase hráli Black Panthers tvrdě, v druhém poločase vyztužili svoji obranu tak, že jim neproklouzla ani myš.  Většinu akcí ukončila hned pražská defense line a zbytek společně zlikvidovali tentokrát stoprocentní secondary. Hosté začínali druhý poločas útokem a hned po sedmi akcích se měnilo skóre. Quarterback Dundáček zamotal hlavu brněnským obráncům a díky skvělým blokům doběhl sám pro jednadvacetiyardový touchdown, který po potvrzení změnil stav na 27:20. Pražští se pak pokusili o onside kick, ale nepodařilo se jim získat balon, a tak přišel ke slovu útok domácího Brna, který ale nepovedeném drivu typu "tři a ven" předal míč zpět panterům. Ti byli z nepříznivého výsledku velmi naštvaní, a tak se zakousli do brněnské obrany hodně hluboko a po pěti akcích opět oslavovali touchdown, který zachytil Ondřej Víšek, kterému přihrál osmiyardový pass Jan Dundáček. Za srovnaného stavu se hosté rozhodli znovu zkusit štěstí s onside kickem, který se jim už ale povedl a hned druhou akci poslal Jan Dundáček další bombu, kterou tentokrát pro 46 yardový touchdown zachytil Jan Řezanka. Místo potvrzení za bod na sebe vzal zodpovědnost opět quarterback Dundáček a doběhl si pro další dva body a černí panteři šli poprvé v zápase do vedení. Je potřeba také říct, že se do vedení panteři dostali až 16 minut a 50 vteřin před koncem hrací doby. Brno se stále nemohlo dostat zpět do zápasu, a tak se po dalším neúspěšném drivu přidal ještě nepovedený punt znamenající safety a tedy stav 27:37.

Čtvrtá čtvrtina znamenala i přes velké vypětí brněnských aligátorů pouze navýšení vedení týmu Black Panthers. O body se v této čtvrtině postarali pouze dva pánové, a to Jan Sýkora a Jan Dundáček. První jmenovaný hned v úvodu čtvrtiny dvouyardovým během. Druhý touchdown si pak na své triko vzal Jan Dundáček, který znovu proběhl obranou pro šest yardů a šest bodů na konto. Poslední zápasové body pak přidal opět Jan Sýkora šestiyardovým během. Tento touchdown už ale kicker Hruboň nepotvrdil.

Brnu se tak podařilo zahrát fantastickou první polovinu, ale obrovskému tlaku devátého nejlepšího evropského týmu v druhé polovině už nestačilo.

Autor: Jakub Vlček