Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

PBP 10 3 7 5

Datum: 4.5.2014 v 19:00
Počasí: Polojasno, 8°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Filip Haza (U), Petr Valenta (HL), Jan Pěnička (LJ), Kristián Koller (BJ)

Prague Black Panthers TD - 0:7 - Jan Řezanka, 53y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 10:09
Prague Black Panthers FG - 0:10 - Marek Hruboň, 48y; 5:13
Příbram Bobcats FG - 3:10 - Jakub Sláma, 32y; 2:32
Prague Black Panthers FG - 3:13 - Marek Hruboň, 19y; 7:52
Příbram Bobcats TD - 10:13 - Zacchaeus McCaskill, 3y run (Jakub Sláma kick); 7:21
Prague Black Panthers TD - 10:20 - Martin Šindler, 8y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 4:41
Prague Black Panthers SAF - 10:22; 6:47
Prague Black Panthers FG - 10:25 - Marek Hruboň, 37y; 1:51

V neděli v sedm večer začal v Příbrami zápas dvou, do té doby, neporažených týmů. Před duelem se vznášela spousta otázek směrem k Bobcats, kteří zatím potvrzovali roli silného týmu, který by se mohl podívat do finále. Papíroví favorité z Prahy tak v Příbrami nechtěli nic nechat náhodě a do zápasu vstoupili s obrovskou vervou a touhou ukázat Příbrami, kdo je v české lize králem. Ve vzduchu byla cítit nervozita a z obou stran hřiště padaly ne zrovna kamarádské poznámky na účet soupeře. V průběhu zápasu došlo několikrát k vyostřeným hádkám jak s rozhodčími, tak mezi hráči jako takovými. Do zápasu vstoupili lépe Black Panthers, kteří se na pomyslného koně posadili již po necelých dvou minutách, kdy se po školácké chybě kick-off returnu Příbrami dostali k míči a šanci využila dvojice Dundáček-Řezanka, který byl naprosto nekrytý a došel si pro touchdown. Po dalších 5 minutách se prosadil výborný kicker Marek Hruboň, který úctyhodným 48 yardovým kickem skóroval field goal.
Po třech minutách se konečně Příbram dočkala odpovědi field goalem Jakub Slámy ze 32 yardů. Do konce první půle se pak prosadil jenom Marek Hruboň, který z 19 yardů znovu trefil kopem branku. Bobcats tedy odcházeli na přestávku s desetibodovým mankem při stavu 3:13. Druhá půle začala lépe pro Bobcats, kteří se díky výborné práci útoku prokousávali hřištěm, jen aby zakončili 3yardovým touchdownem Zacchaeuse McCaskilla. Třetí čtvrtina ještě přinesla touchdown Martina Šindlera, který po dlouhém kick-off returnu neměl do end zóny Bobcats moc daleko a chyceným 8yardovým passem od Jana Dundáčka skórovali PBP svůj druhý a zároveň poslední TD zápasu.
I když se Příbram dostávala na nebezpečnou hranici hřiště hostí, tak se jí nedařilo zakončovat. V čase 6:47 před koncem se PBP podařilo dostat příbramský útok pod tlak a černí panteři vybojovali safety. Poslední scoring play zápasu opět obstaral Marek Hruboň 37yardovým kickem v čase 1:51 před koncem utkání.
Utkání ukázalo síly a slabiny obou týmů. Black Panthers jsou jednoznačnými favority na Czech Bowl a zatím svojí pozici potvrzují. Příbram na druhé straně má mančaft schopný zlepšení a slušně fungující defense. Za PBP nakopal 9 bodů výborný Marek Hruboň a o touchdowny se postarali Řezanka a Šindler.