Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

LIO 0 7 7 0

Datum: 24.5.2014 v 19:00
Počasí: Jasno, 16°C
Počet diváků: 170
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Adam Dvořáček (U), Josef Houška (HL), Petr Valenta (LJ), Richard Gazdík (BJ), Jan Hubálek (SJ), Filip Haza (FJ)

Příbram Bobcats TD - 7:0 - Zacchaeus McCaskill, 11y run (Jakub Sláma kick); 8:55
Prague Lions TD - 14:7 - Gunther Schultze, 13y pass od John Krafick (Ondřej Šisl kick); 11:50
Příbram Bobcats TD - 21:7 - Martin Hamza, 8y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 9:17
Příbram Bobcats TD - 35:7 - Jiří Kohut, 27y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 4:13
Příbram Bobcats FG - 38:7 - Jakub Sláma, 25y; 0:39
Příbram Bobcats TD - 45:14 - Pavel Tumpach, 4y run (Jakub Sláma kick); 1:46
Příbram Bobcats TD - 52:14 - Milan Kučera, 20y pass od Scott Doherty (Jakub Sláma kick); 7:36

V sobotu 24. 5. se odehrál šlágr víkendu na hřišti 1.FK Příbram. Utkaly se zde dva papírově vyrovnané týmy, které si chtěly navzájem dokázat, který z mančaftů je lepší. Na straně domácích se nově ukázal na pozici safetyho rychlík Tim McGarry a na straně Lions měl premiéru mladý quarterback John Krafick. Oba tito hráči měli však hodně málo času na adaptaci a sehrání. John měl na práci s receivery přibližně 3 dny, kdežto Tim do České republiky přiletěl pouze několik hodin před zápasem a musel tak jet z letiště přímo na hřiště. Předpověď počasí sice slibovala katastrofický scénář s bouřkami a dokonce i kroupami, ale naštěstí se tak nestalo a večer se strávil při příjemném počasí.

Zápas začal příjmem domácích přes polovinu hřiště. První drive Bobcats, stejně jako ten druhý, byl úspěšně zakončen během Zacchaeuse McCaskilla pro touchdown. Lions v první půlce nefungovala obrana tak, jak měla naplánováno a dovolila domácím posuny pro velké množství yardů. Po první čtvrtině skóre 14:0 pro domácí Bobcats.

Ve 2. čtvrtině lépe nastoupil tým hostů. Po krátkém kick-off returnu se prosadil dlouhým passem John Krafick. Na vzdálenost přibližně 15 yardů od end zóny se již Lioni nespletli a duo Krafick - Schultze si připsalo první body. To však hned v následujícím drivu domácí napravili a díky šikovně pracujícímu Martinu Hamzovi se opět skórovalo. Útok Lions jakoby neměl po této odpovědi chuť bojovat a po prvních 3 akcích se opět vzdal míče. Stačilo málo a domácí se v další útočné sérii opět podívali, jak vypadá end zóna Lions, opět díky kličkujícímu McCaskillovi. V tuto chvíli bylo skóre již děsivých 27:7 pro domácí. Díky výborně šlapající defense Bobcats se ale Lions opět nepodívali víc než pár yardů za polovinu hřiště, kdy museli míč přenechat útoku domácích. S nebezpečnou přesností byl další domácí útočný drive zakončen dlouhým passem na Jiřího Kohuta, který přidal již 5. touchdown na domácí scoreboard. Lions si sami házeli klacky pod nohy nekompletními passy a po 3 pokusech byli na míči znovu Bobcats. Jako první drive domácích tentokrát neskončil touchdownem, ale field goalem Jakuba Slámy. Skóre bylo po první půli strašidelně vyhlížejících 38:7 pro Bobcats.

Ve třetí čtvrtině se jako první ke slovu dostali Lions. Ti po velmi dlouhé (80yardové) passové akci na Gunthera Schultzeho skórovali svůj druhý, a zároveň poslední, touchdown zápasu. Ke konci 3. čtvrtiny se ještě ke slovu dostal výborně běhající plzeňský runningback Pavel Tumpach hrající za domácí tým. Tato část zápasu se nesla ve velmi emotivním duchu – na straně domácích byli vyloučeni dva hráči za neslušné chování a údajný targeting quarterbacka Lionů. Vehementně se diskutovalo s rozhodčími a i mezi hráči samotnými docházelo ke slovním potyčkám. Skóre po 3. čtvrtině bylo 45:14.

Pouze 3 body od mercy rule byli domácí Bobcats a toho dokázal využít Milan Kučera, který 7 a půl minuty před koncem zápasu zatloukl poslední hřebík do rakve Lions a při skóre 52:14 začal běžet čas bez zastavování. Skóre se již nezměnilo a pro obě strany velmi vypjatý zápas skončil pro Lions devastační porážkou 52:14. Týmy se utkají ještě jednou na stadionu Prague Lions a nabízí se otázka, zda se Lions podaří dobře připravit a uhrát lepší výsledek.

Autor: Jakub Mráz