Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Statistiky

Datum: 25.5.2014 v 14:00
Počasí: Jasno, 25°C
Počet diváků: 394
Rozhodčí: Jan Klimeš (R), Ján Polák (U), Jaroslav Rybář (HL), Jan Hubálek (LJ), Libor Coufal (BJ)

Brno Alligators TD - 0:7 - Leoš Janďourek, 2y run (Martin Herman kick); 9:30
Brno Alligators TD - 0:14 - Martin Herman, 32y pass od Ferni Garza (Martin Herman kick); 1:11
Pardubice Stallions TD - 7:14 - Petr Shejbal, 30y pass od Jan Kakos (Jan Louženský kick); 9:56
Brno Alligators TD - 7:21 - Leoš Janďourek, 3y run (Martin Herman kick); 2:30
Brno Alligators TD - 7:28 - Jan Bárta, 17y pass od Tomáš Fortelný (Martin Herman kick); 9:02
Brno Alligators TD - 7:35 - Tomáš Fortelný, 1y run (Martin Herman kick); 7:02

Nedělní odpoledne nabídlo v Pardubicích zápas dvou týmů, které v letošní sezoně ještě nepoznaly, jak chutná výhra – domácích Pardubice Stallions a Brno Alligators. Na zápas již tradičně přišlo necelých 400 diváků, což zaručovalo výbornou atmosféru a zápas to byl opravdu kvalitní, i když domácí fanoušci se ani tentokrát vítězství nedočkali.

Aligátoři začínali útokem a hned z prvního drivu si pro první touchdown doběhl Leoš Janďourek a stav se tam hned na úvod změnil na 7:0 pro hosty. V dalším drivu se domácí dostali až na 9 yardů před endzonu soupeře, ale obrana hostů je nepustila dál, a tak po zblokovaném field goalu nastoupil opět útok domácích, který byl zakončen přesným 32y passem Ferniho Garzy do rukou Martina Hermana, což rezultovalo v navýšení vedení na 14:0 pro Brno.

V úvodu druhé čtvrtiny se o snížení postaral Petr Schejbal, který po 30y passu od Jana Kakose prokličkoval brněnskou obranou pro touchdown, ke kterému pak Jan Louženský přidal extra point, a stav byl už pro domácí o něco příznivější. Nicméně o nespokojenost domácích fanoušků se o chvíli později postaral svým druhým touchdownem Leoš Janďourek, který během středem získal pro brněnský tým dalších šest bodů a po extra pointu se stav měnil na 21:7 pro aligátory. V závěrečném drivu se ještě domácí snažili opět skórovat, ale vteřinu před koncem první poloviny hodil Jan Kakos míč do rukou brněnského Leoše Horáka, a do šaten se tak odcházelo bez změny skóre.

V druhém poločase začínali domácí returnem, který byl ale zakončen puntem, který se povedlo alígátorům zblokovat, a tak pro svůj další drive začínali na 26y od endzony hřebců. Tuto chybu domácího special týmu potrestali brněnští 13y passem Tomáše Fortelného na Jana Bártu, který tak získal pro aligátory další touchdown a skóre se měnilo na 28:7 pro hosty. Smůla hřebců byla neobyčejná, protože hned v první akci navazujícího drivu po nepovedeném snapu domácí udělali další fumble, který zalehl Jan Kozel, a dal tak brněnskému útoku další možnost navýšit skóre. I tuto chybu brněnský útok potrestal a další body připsal během Tomáš Fortelný a stav se měnil na 7:35.

V závěrečné čtvrtině už docházely síly na obou stranách a diváci už se další změny skóre nedočkali.

Autor: Jakub Vlček