Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2015  /  Divize I  /  Zápasy a pořadí

BUL 6 6 8 6

Datum: 19.4.2015 v 16:00
Počasí: Polojasno, 18°C
Počet diváků: 210
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Filip Haza (U), Peter Martinček (HL), Jan Hubálek (LJ), Adam Dvořáček (BJ), Filip Malý (SJ), Michal Rosíval (FJ)

Prague Black Panthers TD - 7:0 - Jan Dundáček, 16y run (Marek Hruboň kick); 10:30
Trnava Bulldogs TD - 7:6 - Michal Lőrincz, 14y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 7:52
Prague Black Panthers FG - 10:6 - Marek Hruboň, 27y; 3:24
Prague Black Panthers TD - 17:6 - Jan Štiegler, 37y interception return (Marek Hruboň kick); 1:25
Prague Black Panthers FG - 20:6 - Marek Hruboň, 49y; 9:43
Trnava Bulldogs TD - 20:12 - Jozef Klokner, 14y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 6:50
Prague Black Panthers TD - 33:12 - Jakub Woleský, 88y kick-off return (2pt pass neúspěšný); 11:47
Trnava Bulldogs TD - 33:20 - Dominik Kubica, 18y interception return (Jozef Klokner 2pt pass od Boris Bútora); 0:35
Prague Black Panthers TD - 40:20 - Jan Štiegler, 84y kick-off return (Marek Hruboň kick); 0:21
Trnava Bulldogs TD - 40:26 - Brandon Moore, 32y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 11:49

Pražští černí panteři znovu hráli dva zápasy ve dvou dnech. Tentokrát vstupovali do nedělního zápasu s výhrou z Grazu v zádech, a tak se jim hrálo možná s větší lehkostí než o týden dříve. Zápas začal v letos pro zápasy PBP tradičních 16 hodin a kvůli zranění trnavských running backů a následné zdlouhavé passové hře v podání slovenského celku, skončil až po třech hodinách.
Utkání ale jako takové nabídlo dobrou podívanou. V první půli stál za domácím centrem Hráč roku 2014 Jan Dundáček. A i když měl v nohách několik sprintů z předchozího dne z Rakouska, předvedl solidní výkon. Výborně zahrál i Jan Štiegler, který zazářil o týden dříve v AFL proti Vídni a to, že nastupuje i v domácí lize by při jeho nízkém věku nebylo překvapením. Jenže Štiegler hraje vedle receivera v ČLAF i cornerbacka. A že obrannou pozici zvládá dobře, to potvrdil krásným interceptionem z konce první čtvrtiny. Po jeho akci byl stav 17:6 pro domácí a Trnava lapala po dechu. Štiegler přitom do obranné formace nastoupil jako žolík v momentě, kdy nekoncentrovaná obrana hrála jen v desíti a už v ní zůstal.
Do konce poloviny dali Black Panthers ještě touchdown a fieldgoal, Buldoci odpověděli nepotvrzeným touchdownem, stav po půlce byl tedy 27:12.
Po pauze nastoupil, letos poprvé, na místo quarterbacka v Black Panthers Jiří Chvalina. To vše ale až po úvodní akci druhé poloviny, kterou byl 88yardový return kickoffu pro touchdown v podání vytáhlého Jakuba Woleského.
Chvalina se v druhém poločase měl střídat s Petrem Banikem a bojovat o místa dvojky v týmu. Banikovi ale premiéra úplně nevyšla, když ve svém jediném passovém pokusu trefil jen rukavice cornerbacka Trnavy Dominika Kubici, který míč donesl až pro touchdown. O souboji o Dundáčkova backupa tedy vede Chvalina 1-0.
Trnava nabuzena na obrat vykopávala, Štiegler zachytává a 84yardovým returnem dobíhá pro rychlou odpověď – 40:20. Zmražená Trnava už si šanci na obrat nezvládla vytvořit ani přesto, že Brandon Moore dal svůj touchdown po 32yardovém passu na začátku čtvrté čtvrtiny a alespoň jednou pokořil jinak skvěle bránícího Štieglera.