Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2013  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Alligators 7 0 0 7

Datum: 22.6.2013 v 14:00
Počasí: Jasno, 24°C
Počet diváků: 130
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Jan Klimeš (U), Libor Coufal (HL), Pavel Moravec (LJ), Petr Moravec (BJ)

Brno Alligators TD - 0:7 - Jan Bárta, 17y pass od Tomáš Fortelný (Martin Herman kick); 8:52
Prague Lions TD - 7:7 - Gary Cooper, 69y pass od Garrett Meador (Ondřej Šisl kick); 3:38
Prague Lions TD - 14:7 - Lukáš Růžek, 5y run (Ondřej Šisl kick); 4:31
Prague Lions TD - 21:14 - Marek Suchý, 12y pass od Garrett Meador (Ondřej Šisl kick); 3:21
Prague Lions TD - 28:14 - Lukáš Růžek, 32y pass od Garrett Meador (Ondřej Šisl kick); 1:14

Prague Lions postoupili do finále české ligy, ale na tento zápas budou chtít asi rychle zapomenout. Alligators je v první polovině doslova vymazali ze hřiště a v demolici pokračovali i v druhé půli. Nakonec však Brňané nedokázali jedno z největších překvapení letošního ročníku dotáhnout do konce a z Prahy si odvezli porážku.
Už na začátku zápasu bylo jasné, že semifinále nebude jednoznačnou záležitostí. Velmi dobře připravené a namotivované Brno donutilo domácí hned v prvním drivu k odkopu a po úspěšném kick off returnu začínalo na polovině hřiště. Výhodnou pozici dokázalo proměnit a to včetně potvrzení. Odpověď domácích přišla o několik minut později, kdy spolupráce po ose Garrett Meador a Gary Cooper slavila úspěch. Skóre se srovnalo, ale na víc se Lions v první poločase nezmohli. Brno mělo ze hry víc a ještě několikrát možnost skóre navýšit, ale vždy se to nakonec nepovedlo.
Kdo čekal, že na začátku druhé půle dojde ke změně, ten se mýlil. V kabině Lions bylo možná horko, ale ke zlepšení hry to nevedlo. Brno dál tlačilo. Přesto to byli domácí, kteří po procitnutí útoku úspěšně dotáhli dlouhý drive do endzóny a začali věřit v postup. Brno se ale nevzdalo. Postupně získávalo první downy a nakonec v polovině závěrečné části srovnalo. Zápas se dramatizoval a v tuto chvíli šlo opravdu o všechno. Štestí se nakonec přiklonilo na stranu domácích. Rozdílový touchdown zaznamenali Lions několik minut před koncem a následně se jim povedlo navýšit bodový zisk ještě jednou.
Do finále ligy tak po trápení postoupili Lvi a mají před sebou náročný týden příprav. Naopak pro Brno sezóna skončila, ale nutno dodat, že více než důstojně.