Home  /  Zápasy  /  Muži  /  ČLAF 2013  /  ČLAF A  /  Zápasy a pořadí

Lions 0 14 7 7

Datum: 13.4.2013 v 14:00
Počasí: Oblačno, 15°C
Počet diváků: 200
Rozhodčí: Petr Valenta (R), Kristián Koller (U), Jan Pěnička (HL), Pavel Moravec (LJ), Daniel Šuška (BJ)

Prague Lions TD - 0:6 - Brendan Terrence Coleman, 23y pass od Garrett Meador (kick neúspěšný); 7:15
Prague Black Panthers FG - 3:6 - Jakub Woleský, 33y; 2:06
Prague Lions TD - 3:14 - Brendan Terrence Coleman, 14y pass od Garrett Meador (Garrett Meador 2pt run); 0:40
Prague Black Panthers FG - 6:14 - Jakub Woleský, 29y; 5:19
Prague Lions TD - 6:21 - Brendan Terrence Coleman, 11y pass od Garrett Meador (Ondřej Šisl kick); 2:06
Prague Lions TD - 6:28 - Lukáš Růžek, 13y run (Ondřej Šisl kick); 9:20

Očekávené derby mezi pražskými celky se neslo jako vždy v duchu kvalitního fotbalu, silných emocí a osobních soubojů. Zápas mohl napovědět, nikoliv však vyřešit otázku, kdo se stane letos mistrem ligy.
V první půli měli navrh Lions, kteří v podstatě vymazali útok domácích ze hřiště a i když se jim nedařila koncovka, úspěšně si vylepšovali statistiku držení míče. Panteři se k prvnímu dlouhému postupu dostali až v polovině druhé čtvrtiny, kdy se snažili odpovědět na touchdown hostí. Nadějná pozice však skončila pouze field goalem, Lions zůstali ve vedení a o několik minut později skóre navyšovali. Tím skončila velice emotivní první polovina.
V druhé části se emoce uklidnili a začalo se více házet. Panteři dostali možnost zápas zdramatizovat, když po svém vlastním puntu získali balón zpět do svých rukou po chybě Lions. Bohužel poslední šance na zvrat nevyšla, domácí opět proměnili pouze field goal a tak se lvům naskytla příležitost zápas pojistit. Těm se povedlo ještě zvýšit konečné skóre zápasu a dokráčet si tak pro jisté vítězství v prvním dějství vzájemných zápasů letošní soutěže.

V druhém dnešním zápase vyhráli Alligators těsně v Ostravě.