Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2016  /  ČLAF 2016  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 210
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Adam Dvořáček (U), Radim Kroulík (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Tomáš Frehar (BJ)

Příbram Bobcats TD - 0:7 - Douglas Webster, 1y run (Jakub Sláma kick); 3:27
Příbram Bobcats TD - 0:14 - Daniel Vitiš, 4y pass od Douglas Webster (Jakub Sláma kick); 0:25
Příbram Bobcats TD - 0:20 - Joseph Goodson, 15y pass od Douglas Webster (kick neúspěšný); 8:54
Příbram Bobcats TD - 0:33 - Ron Linder, 74y interception return (Jakub Sláma kick); 1:26
Příbram Bobcats TD - 0:41 - Petr Datel, 11y run (Jiří Kohut 2pt pass od Douglas Webster); 10:39
Ostrava Steelers TD - 7:41 - Adam Kavický, 1y run (Daniel Merta kick); 1:13
Příbram Bobcats FG - 7:44 - Jakub Sláma, 25y; 8:22
Příbram Bobcats TD - 7:52 - Joseph Goodson, 36y pass od Douglas Webster (Joseph Goodson 2pt pass od Douglas Webster); 2:37
Ostrava Steelers TD - 14:52 - Dominik Dvorský, 70y kick-off return (Daniel Merta kick); 2:23

Po mistrech přijel na sever Moravy druhý tým loňského ročníku nejvyšší ligy. Bobcats však přijeli se dvěmi prohrami a před Steelers byli jen o skóre. Bylo tedy jasné, že po zápase zůstane v ČLAF pouze jeden tým bez výhry. Papírovým kandidátem na zbývající tým bez výhry byli před zápasem Steelers.

Domácí začali zápas na míči a první drive vypaal, že se s rolí outsidera nechtějí spokojit. Po povedených passech Adama Kavického se Steelers posunuli až do redzóny Bobcats. Field goal, který by je posunul v úvodu do vedení netrefili. K míči se tak dostal útok Bobcats vedený quarterbackem Douglasem Websterem. Ten neomylně nacházel dalšího Američana ve službách příbramského týmu, Josepha Goodsona. Pro první touchdown si z jednoho yardu doběhl sám Webster. Poté začala úřadovat i obrana Bobcats a Steelers opět nestačili tempu prvního poločasu. Do přestávky se prosadil Vitiš a dvakrát Goodson po přihrávkách Webstera. Těsně před odchodem do šaten zasadil pomyslný hřebíček do rakve vráceným interceptionem pro touchdown Ron Linder.

Do druhého poločasu se vstupovalo za stavu 33:0. Bobcats z prvního drivu skórovali další touchdown, to když Petr Datel po 11 yardovém runu proskočil až do endzóny. Tento touchdown spustil "mercy rule", ale do konce zápasu stále zbývalo hodně času. Na konci třetí čtvrtiny si po zlepšeném výkonu Steelers doběhl pro touchdown quarterback Kavický. Bobcats ani ve čtvrté čtvrtině v útoku nezvolnili. Nejprve dotáhl drive field goalem Sláma, následně si Goodson zkompletoval hattrick. Po posledním touchdownu se Bobcats rozhodli kopnout kickoff po zemi, kutálející míč zvedl Dominik Dvorský, který prosprintoval až do endzóny. Bobcats tak dosáhli na první výhru, kdy po dobrém výkonu deklasovali Steelers 52:14. Jejich sen o Czech Bowlu stále žije.

Autor článku: Jan Klimeš