Home  /  Zápasy  /  Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  2.Liga 2017  /  Zápasy a pořadí

Počet diváků: 382
Rozhodčí: Filip Malý (R), Jakub Vít (U), Jiří Hovorka (HL), Lukáš Přikryl (LJ), Tomáš Benedikt (BJ)

Ústí nad Labem Blades TD - 6:0 - Petr Hejna, 4y run (2pt pass neúspěšný); 8:50
Brno Alligators TD - 6:7 - Leoš Janďourek, 4y run (Jan Nestr kick); 5:21
Brno Alligators TD - 6:14 - Jan Nestr, 26y run (Jan Nestr kick); 9:20
Brno Alligators TD - 6:21 - Martin Hejč, 6y pass od Tomáš Fortelný (Jan Nestr kick); 6:48
Ústí nad Labem Blades TD - 12:21 - Petr Hejna, 19y run (2pt run neúspěšný); 4:43
Brno Alligators TD - 12:28 - Leoš Janďourek, 2y run (Jan Nestr kick); 9:44
Brno Alligators TD - 12:34 - Pavel Jordan, 55y pass od Tomáš Fortelný (kick neúspěšný); 5:00
Ústí nad Labem Blades TD - 20:34 - Martin Antoš, 33y pass od Jan Bláha (Petr Hejna 2pt run); 0:00
Brno Alligators TD - 20:41 - Leoš Janďourek, 1y run (Jan Nestr kick); 7:18
Ústí nad Labem Blades TD - 26:41 - Miloš Novák, 11y pass od Jan Bláha (2pt pass neúspěšný); 2:47
Brno Alligators TD - 26:48 - Jan Nestr, 17y run (Jan Nestr kick); 0:23

Tropické nedělní odpoledne přineslo první odvetnou bitvu Blades proti Brnu Alligators. Blades si z Brna odvezli výprask 62:12, a tak měli soupěři co vracet. Bez ohledu na konečný výsledek je nutno potvrdit, že ústečtí Blades předvedli o stupeň lepší výkon než v Brně a přes velmi početnou marodku tým brněnské Aligátory v průběhu zápasu hodněkrát dost potrápili.

Blades se po příjmu dostali na míč a útok pod vedením Jana Bláhy přešel celé hřiště. Skóre následně otevřel Petr Hejna 4yardovým během. Úvodní touchdown se nepodařilo potvrdit tradičně za dva body, a tak skóre zůstalo 6:0 pro domácí. Alligators nečekali dlouho a jejich útok záhy odpověděl 4y běhovým touchdownem Leoše Janďourka. Tento touchdown se podařilo potvrdit kopem a první čtvrtina tak skončila vedením hostů 6:7.

Do druhé čtvrtiny vstoupili lépe Alligators, kdy dvěma rychle po sobě jdoucími touchdowny odskočili na 6:21. O první se postaral 26yardovým během Jan Nestr a o druhý Martin Hejč krátkým zachycením 6y pasu od Tomáše Fortélného. Ústecký útok nesložil zbraně a do poločasu ještě dokázal snížit opět Petr Hejna 19yardovým během, který se opět nepodařilo potvrdit. Mužstva šla do šaten za stavu 12:21 pro hostující tým.

Ve druhém poločase Alligators využili toho, že jsou na příjmu a hned z úvodního drivu skóroval po zemi 2yardovým během opět Leoš Janďourek. V dalším útoku Alligators předvědli nádhernou pasovou akci, kdy lodivod hostujícího útoku Tomáš Fortelný našel 55yardovým passem Martina Hejče a ten navýšil skóre již na 12:34. Neméně pěkný passový touchdown předvedl i útok Blades. Martin Antoš, cornerback hrající kvůli marodce na obě strany, zachytil 33yardový pass od Jana Bláhy v endzóně a snížil i díky potvrzení za dva body od Petra Hejny na 20:34.

Blades vstupovali do poslední čtvrtiny s vědomím, že ztrácejí dvě skórování na srovnání skóre, a že šance na vyrovnání v zápase stále jsou. Tyto naděje utnuli záhy Alligators, když se již po třetí v zápase prosadil tentokrát 1yardovým během Leoš Janďourek. Blades ovšem odpověděli dalším pasovým touchdownem Jana Bláhy na tight enda Miloše Nováka. Zkušení Alligators si již ale zbytek utkání pohlídali a Jan Nestr navýšil 17yardovým během skóre na konečných 26:48 pro Alligators.

Nutno zmínit, že necelé čtyři stovky diváků viděly krásnou útočnou přestřelku. Útok Blades se zápas od zápasu zlepšuje a 26 bodů Alligators ještě letos od žádné ofenzívy neschytali. Kde Blades tlačí bota, je zastavování útoku soupeře. Proti běhům s výbornými bloky nenašla ústecká obrana odpověď. Šanci napravit si reputaci budou mít Blades za týden v Brně proti Sígrs. Alligators vyráží netradičně do Čelákovic na boj s Hippos.

Autor článku: Jakub Valjent