Home  /  Zprávy  /  Black Cats, nebo Harpies? Poslední kolo rozhodne o složení Rose Bowlu

Black Cats, nebo Harpies? Poslední kolo rozhodne o složení Rose Bowlu

(pá) 20. říjen 2017, Radim Kroulík

Klid před bouří. I tak by se dala popsat sobota, kdy mají všechny ligy volno. V neděli nás čeká důležitý zápas v Bitters ženské lize. Zbývá totiž vyřešit otázku druhého postupujícího týmu do Bitters Rose Bowlu. Odpověď nám přinese pražské derby v Čelákovicích. První finále podzimní části obstarají dorostenci a mladým flagistům končí po pěti měsících základní část.

Bitters ženská liga

Prague Black Cats - Prague Harpies
Až poslední kolo ženské ligy rozhodne o finálovém složení Bitters Rose Bowlu. První vzájemný duel ovládly Black Cats 56:25, ale ještě v průběhu třetí čtvrtiny bylo skóre prakticky vyrovnané (Black Cats vedly 20:19). Až drtivý závěr rozhodl o vysokém rozdílu ve skóre. Harpies stále mohou přemýšlet na postup do finále, přestože si dosud nepřipsaly jedinou výhru. Jedna z mála světlých stránek na prohře Harpies s Black Cats byly čtyři passové touchdowny útoku Harpies. Oproti tomu Black Cats nezaznamenaly passový touchdown ani jeden. Proč je to důležité? Pokud se Harpies podaří v neděli vyhrát, oba pražské týmy budou mít shodnou bilanci 1-3. O postupujícím potom nerozhoduje skóre, ale počet passových touchdownů ze vzájemných zápasů. A tam zatím drží výhodu “4:0” právě Harpies. Podstatným detailem ale zůstává, že Harpies musí vyhrát, a to se jim proti Black Cats ještě nepodařilo. Vydařené tři čtvrtiny z úvodního zápasu letošní sezóny ale dodávají jistou míru naděje. Boj o vstupenku do Bitters Rose Bowlu začíná v neděli od 15:00 v Čelákovicích.

Dorostenecká liga

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats
Dorostenci jako první zahájí finálový kolotoč podzimní části. Bobcats vstoupí na hřiště v Porubě jako favorité. Ze základní části si totiž odnesli bilanci 6-0 a skóre 226:70. Steelers museli o účast ve finále hodně zabojovat, ale nakonec se jim podařilo udržet Lions za svými zády. Poslední vzájemný zápas se Steelers příliš nepovedl, když na hřišti Příbrami prohráli 13:50. To o týden dříve na finálovém hřišti svedli mnohem vyrovnanější boj, ale i v tomto případě si odnesli prohru, tentokrát 13:25. Finále dorostenecké ligy je naplánováno na neděli od 14:00 v ostravské Porubě.

Flagová liga U15

Závěrečný turnaj ligy, která začala již v dubnu. Semifinále již mají jisté Lions, Steelers a Bobcats. O posledním postupovém místě se rozhodne mezi Black Panthers a Patriots. Poslední turnaj základní části hostí Příbram a první zápas začíná ve 13:00.