Home  /  Zprávy  /  Statistiky ČJLAF 2010

Statistiky ČJLAF 2010

(čt) 4. listopad 2010, Michal Rosíval
Letošní juniorská liga byla nejnevyrovnanější v její desetileté historii. Počet zápasů, ve kterých jeden z týmů nedokáže skórovat, se od roku 2004 drží kolem jedné třetiny, když vybočil pouze rok 2006, který přinesl pouhý jeden takový zápas.  Naproti tomu letos skončilo s nulou plných 80% zápasů...
Podobně mediánový rozdíl ve skóre – od roku 2004 víceméně trvale klesal – z nějakých 30 bodů na zhruba 20, resp. trochu výjimečných loňských 11 bodů. Letošní mediánový rozdíl ve skóre ale tento trend rozmetal na kusy – byl totiž 49 bodů. Jen čtyři zápasy se dohrály bez asistence zrychleného času, přičemž jeden z nich do měl docela nahnuté, protože v poločse byl rozdíl 27 bodů.
„Viníkem“ je samozřejmě vícerychlostní liga, kdy Brno a Plzeň jsou na zcela jiné výkonnostní úrovni, přičemž i mezi Brnem a Plzní je odstup. Plzeň se stala první juniorským týmem, který za sezónu nedokázal ani jednou skórovat. Celkově mají mladí Plzeňané bilanci za dvě účasti 0-11 při skóre 22:512. Brno je sice pravidelným účastníkem a za poslední čtyři roky i dvakrát vyhrálo, ale v obou případech právě s Plzní. Bez těchto dvou zápasů je brněnská čtyřletá bilance 0-18 při skóre 58:691. A nebýt letos zápasu s Plzní, tak se ze skórující akce neradovali ani Alligators. Těžko říct, kde k tomu hledat důvody, ale pravděpodobně to nebude tak, že by se v Praze nebo Havířově rodili silnější a obratnější děti. Jen pro zajímavost: před třemi lety měli Panthers šňůru sedmi proher v řadě, což je z dnešního pohledu pravěk...
Mezi jednotlivé čtvrtiny byly skórovací akce rozděleny takto: 37 – 37 – 21 – 20. Ve druhém poločase tak padla zhruba jen třetina bodů. Konkrétní důsledek mercy rule.