Home  /  Zprávy  /  Monarchs-Panthers 12:36, Alligators-Black Hawks 6:34

Monarchs-Panthers 12:36, Alligators-Black Hawks 6:34

(po) 23. květen 2011, Michal Rosíval
Bratislava Monarchs - Prague Panthers 12:36
Panthers den po zápasu v Grazu nastoupili s Jacobem Shrumem jako starting quarterbackem a ten svůj první drive dotáhl do úspěšného konce. Monarchs se vzápětí úspěšně posuvali, dokud neproměnili čtvrtý down. Fauly po jeho neproměnění nejprve rozhodčí mylně "proměnili" v další first down, aby míč domácím vzápětí vzali a do útoku poslali opět Panthers. Tím ale paradoxně pomohli k prvním bodům Monarchs, protože Peter Rosinský do endzony vrátil interception. Interception prvního passu Ryana McManuse v zápase. McManus se zjevně svůj pantherský kalich hořkosti dopíjí až do dna a čehokoliv se v zápase dotkne, to se mění ve všechno jiné než zlato. Špatná karma, špatný kontinent...
Postupem času si Panthers vybudovali komfortní náskok a to zejména se Stanislavem Tománkem pod centrem. Těsně před poločasem snížil na poločasový rozdíl 17 bodů Parker Siemens. Jinak měl v zápase Siemens život nelehký, protože musel čelit trvalému tlaku a jak už to v tuzemských zápasech bývá, obě lajny jsou to, co Panthers posouvá za dosah soupeřů. V druhém poločase padl touchdown už jen jeden, zásluhou Jana Vrby, a zápas byl vyrovnaný, i když se odehrával hlavně ve středu pole. V samotném závěru měli Panthers ještě jednu šanci ke skórování, ale v redzoně Monarchs a v čase 3:33 rozhodčí, po opakovaných vulgáních projevech diváků, které nijak nemírnila ani role komentátora a při současné nervozitě na hřišti, zápas předčasně ukončili.
Zda-li bude zachován výsledek dosažený na hřišti, nebo bude zápas kontumován ve prospěch Panthers, o tom se rozhodne v nejbližších dnech.

PAN - TD - 0:7 - Jiří Urban, 4y run (Gabor Sviatko kick); 9:43
MON - TD - 6:7 - Peter Rosinský, 31y interception return (kick Martina Katuninca zblokovaný); 5:20
PAN - TD - 6:14 - Martin Šindler, 81y punt return (Gabor Sviatko kick); 1:05
PAN - TD - 6:21 - Jiří Urban, 2y run (Jan Sýkora 2pt run); 8:31
PAN - TD - 6:29 - Daniel Krejbich, 24y interception return (Gabor Sviatko kick); 7:34
MON - TD - 12:29 - Parker Siemens, 5y run (2pt run neúspěšný); 0:35
PAN - TD - 12:36 - Jan Vrba, 15y run (Gabor Sviatko kick); 1:17