Home  /  Zprávy  /  Halové mistrovství 2013

Účastníci
Bílovice Sígrs, Brno Alligators, Old Boys, Ostrava Steelers, Pilsen Patriots, Přerov Mammoths, Youngguns, Zvolen Patriots.
Sestavy budou zveřejněny dva dny před turnajem.

Systém turnaje
Dvě čtyřčlenné skupiny. Poslední a třetí týmy ve skupinách budou hrát o umístění, první dva týmy postoupí do semifinále. Poražení semifinalisté si zahrají o umístění, vítězové samozřejmě finále. Týmy, které nepostoupí do semifinále odehrají 4 zápasy, semifinalisté 5 zápasů.
O pořadí rozhodují obvyklé tiebreakery.

Los
Proběhne 17. listopadu (na Parlamentu ČAAF). Všechny týmy se mohou setkat se všemi, pouze domácí Mammoths jsou rovnou umístěni na pozici B3.
Los určí dvojice prvního kola zápasů ve skupině. Ve druhém kole se střetnou vítězové (a poražení), ve třetím pak zbývající dvojice týmů.

Časový plán
Program zápasů je již k dispozici na webu. Pevně v programu jsou pouze zápasy Mammoths, ostatním jejich časy určí los. Zápasy ve skupinách a o umístění jsou naplánované v intervalu 35 minut, zápasy playoffs mají prostor větší. První kolo zápasů ve skupině (tzn. první čtyři zápasy) se hrají na 2×10 minut. Poté pořadatel turnaje tento hrací čas vyhodnotí (mezi zápasy by měla být asi pětiminutová přestávka a vzhledem k upravenému způsobu měření času není zcela zřejmé, jak dlouhé zápasy ve skutečnosti budou) a hrací dobu jednoho zápasu případně upraví. Zápasy ve skupinách a o umístění lze prodloužit až na 2×12 minut. Zápasy playoffs (tzn. semifinále a finále) se budou hrát na 2×12 až 2×15 minut. I o tom rozhodne pořadatel turnaje s ohledem na dosavadní průběh.
Ve skupině mohou zápasy skončit remízou, pokud pořadatel turnaje předem neurčí, že zápas může jít do prodloužení.

Pravidla
Jsou k dispozici na webu. Proti loňsku se mírně změnilo měření času a také se zjednodušilo omezení týkající se obranného postavení.
Organizační pravidla jsou v Propozicích. Platí, že soutěž je vedená jako otevřená (tzn. hráči mohou nastoupit za jakýkoliv tým bez nutnosti schválení tohoto "hostování"), všichni hráči musí být členem ČAAF (vyjma týmu Zvolena), hráčská licence není potřeba. Pro výstroje platí stejná pravidla jako pro venkovní zápasy, konkrétně pro ČLAF B, tzn. stejné dresy, klasické číslování, stejné (avšak nepovinné) ponožky, stejné kalhoty alespoň u poloviny hráčů (když už ne u všech). Vzhledem k povrchu je samozřejmě nutné přizpůsobit obuv.

Pozn.: Vše uvedené musí ještě po rozlosování přijmout Rada ČAAF.