Home  /  Zprávy  /  Halové mistrovství 2013 - Nyní se soupiskami týmů

Halové mistrovství 2013 - Nyní se soupiskami týmů

Účastníci
Bílovice Sígrs, Brno Alligators, Old Boys, Ostrava Steelers, Pilsen Patriots, Přerov Mammoths, Youngguns, Zvolen Patriots.
Sestavy všech týmů.

Složení skupin a program
Najdete na webu. Nyní je známý pouze program prvního kola ve skupinách, další program závisí na odehraných zápasech a je naprogramován tak, aby pokud možno byl co nejnapínavější.

Online reportáž
Jako tradičně bude z turnaje průběžná reportáž na caaf.cz. Letos by k zapisování výsledků a skórujících hráčů mohly přibýt i průběžné vkládané fotografie z turnaje a možná i rozhovory s aktéry. Sledujte v sobotu caaf.cz!

Systém turnaje
Dvě čtyřčlenné skupiny. Poslední a třetí týmy ve skupinách budou hrát o umístění, první dva týmy postoupí do semifinále. Poražení semifinalisté si zahrají o umístění, vítězové samozřejmě finále. Týmy, které nepostoupí do semifinále odehrají 4 zápasy, semifinalisté 5 zápasů.
O pořadí rozhodují obvyklé tiebreakery.

Délka zápasů

Zápasy ve skupinách a o umístění jsou naplánované v intervalu 35 minut, zápasy playoffs mají prostor větší. První kolo zápasů ve skupině (tzn. první čtyři zápasy) se hrají na 2×10 minut. Poté pořadatel turnaje tento hrací čas vyhodnotí (mezi zápasy by měla být asi pětiminutová přestávka) a hrací dobu jednoho zápasu případně upraví. Zápasy ve skupinách a o umístění lze prodloužit až na 2×12 minut. Zápasy playoffs (tzn. semifinále a finále) se budou hrát na 2×12 až 2×15 minut. I o tom rozhodne pořadatel turnaje s ohledem na dosavadní průběh.
Ve skupině mohou zápasy skončit remízou, pokud pořadatel turnaje předem neurčí, že zápas může jít do prodloužení.

Pravidla
Jsou k dispozici na webu. Proti loňsku se mírně změnilo měření času a také se zjednodušilo omezení týkající se obranného postavení.
Organizační pravidla jsou v Propozicích. Pro výstroje platí stejná pravidla jako pro venkovní zápasy, konkrétně pro ČLAF B, tzn. stejné dresy, klasické číslování, stejné (avšak nepovinné) ponožky, stejné kalhoty alespoň u poloviny hráčů (když už ne u všech). Vzhledem k povrchu je samozřejmě nutné přizpůsobit obuv.