Hlavní události sezóny 2013

(so) 28. prosinec 2013, Michal Rosíval

Jaká byla sezóna kalendářního roku, který za pár dnů skončí? Tady je přehled těch nejdůležitějších událostí.

Odkládání zápasů

29. března - Začátek ČLAF postihly nevídané problémy s počasím. Řada zápasů musela být odložena. Více

Další zahraniční účastník
7. dubna - Trnava Bulldogs odehráli svůj první zápas v ČLAF. Po Bratislavě, Nitře a Wroclawi se stali čtvrtým zahraničním účastníkem v historii soutěže. Více

Nové týmy v ČLAF
13. dubna - Začala ČLAF B, s patnácti účastníky nejpočetnější divize v historii české ligy. Celkem se do ČLAF 2013 zapojilo 23 týmů, kromě Bulldogs se poprvé zapojili Přerov Mammoths, Brno Pitbulls, Prague Hippos, Karlovy Vary Warriors a Vysočina Gladiators. Více

Czech Bowl XX
30. června - Dvacátým mistrem České republiky v americkém fotbalu se v Přerově stali Prague Black Panthers. V Czech Bowlu XX porazili Prague Lions 48:9. Více

Finále ČLAF B
20. července - Pilsen Patriots vyhráli ČLAF B. Ve finále druhé divize hrané v sedmi hráčích porazili Liberec Titans 30:14. Více

Reprezentace proti Slovákům
19. srpna - Po třech letech se národní tým střetl se Slovenskem. Narozdíl od tehdejšího trápení v Praze jsme tentokrát východní sousedy drtivě smetli 38:6. Více

Flagové mistrovství
24. srpna - Flagovými mistry se opět stali Panthers 30+. Potřetí při třetím vydání. Dětskou soutěž se ani letos zorganizovat nepodařilo. Více

ME skupiny B
7. září - Na Mistrovství Evropy skupiny B Česko nejprve porazilo Srbsko 13:9, poté drtivě podlehlo Dánsko 0:34 , nakonec v zápase o třetí místo Češi prohráli s Velkou Británií 13:24. Turnaj českému fotbalu příliš lichotivé vysvědčení nevystavil, trápil se hlavně útok. Skupinu B vyhráli Dánově, ve finále porazili domácí Itálii 49:29. Více

Flagové ME
24. září - Český národní tým (mužů) se poprvé v historii zúčastnil ME ve flag fotbalu. Ve skupině utrpěl čtyři porážky, na premiérovou výhru dosáhl v zápase o celkové deváté místo proti Irsku. Mistry Evropy se stali Dánové, ženský turnaj vyhrály Rakušanky. Více

Juniorský pohár
19. října - Vítězem Juniorského poháru se stali i přes neúspěch na posledním turnaji Pilsen Patriots. Juniorský pohár nahradil tradiční ČJLAF, která se letos pro nezájem vůbec nehrála. Více

Hráč roku
30. listopadu - Hráčem roku 2013 se stal Tomáš Svoboda, člen Prague Panthers. Na druhém a třetím místě skončili Josef Fuksa a Daniel Krejbich. Více

Halové mistrovství
30. listopadu - Halovým mistrem ČR se stali Youngguns. Tým složený takřka výhradně z mladých reprezentantů vyhrál počtvrté v řadě. Finálovým soupeřem byli Brno Alligators, bronzový skončili Old Boys. Více