Home  /  Zprávy  /  ČLAF B: Patriots - Hippos

ČLAF B: Patriots - Hippos

(ne) 15. červen 2014, Václav Blahout

Patrioti přijmuli míč a jali se útočit. Hned v prvním drivu se jim podařilo dojít až před end zónu Hippos, ale namísto touchdownu zvolili kop za 3 body a otevřeli skóre zápasu. Hroši se pokusili odpovědět, ale jejich drive nebyl úspěšný a k míči šli opět patrioti. Těm se podařilo přejít přes hřiště, ale ne dost blízko k TD, a tak opět kopem navýšili své vedení na 6:0. Hroši se pustili do útoku, ale ani tento jejich drive nebyl úspěšný, a tak po čtyřech pokusech šli opět bránit. Hned v první akci patriotského útoku quaterback Patrik Vainer prokličkoval přes pražské obránce a dlouhým během doběhl až do TD a navýšil vedení Plzně na 12:0. Na toto se již Hrochům podařilo odpovědět. Přešli celé hřiště, dali TD, který ještě potvrdili kopem a snížili náskok Patriots na 12:7.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny se míče ujal plzeňský QB Patrik Vainer a opět dal TD, který Patriots dokázali potvrdit kopem a navýšit tím své skóre na 19:7. Hroši se snažili najít recept na plzeňskou obranu, ale marně. Patriotská obranná hra dokázala zastavit všechny jejich akce a nedovolila ohrožení své koncové zóny. Před koncem poloviny ještě dokázal runningback Tomáš Drexler najít mezeru v pražské obraně a zvýšit vedení Patriotů na 27:7.

Druhá polovina zápasu začala ovšem lépe pro hosty. Pražský útok předvedl několik skvělých akcí, které patrioti nedovedli pokrýt a rázem z toho byl TD, potvrzený kopem na 27:14. I pražská obrana začala hrát jinou hru a pokrývala všechny akce patriotů. Plzni se nedařilo běhat, ani házet a každou útočnou akci jim hroši rozbili.

Čtvrtá čtvrtina už byla celá v režii Hrochů, kteří nenechali nic náhodě a hráli s obrovským nasazením. A to se projevilo záhy, když se jim povedl dlouhý drive a opět snižovali náskok na 27:21. Plzeňský útok se také snažil ze všech sil, ale pražští obránci je vůbec k ničemu nepustili. Zato hrošímu útoku se vedlo o poznání lépe a tři minuty před koncem dali ještě další TD, potvrzený kopem a tím se dostali do vedení 28:27. Plzeňákům ten bodík velmi chyběl a dělali, co mohli, aby ještě otočili a vyhráli zápas. Patriotský útok došel blízko k end zóně hrochů, ale čas byl neúprosný a rozhodčí pískl konec zápasu.

Tohle byl pro plzeňské Patrioty jejich poslední domácí ligový zápas v letošní sezoně.

Počet diváků: 100
Rozhodčí: Jan Hubálek (R), Kristián Koller (U), Jan Pěnička (HL), Kateřina Oplová (LJ), Michal Vencovský (BJ)

Pilsen Patriots FG - 3:0 - Martin Vojtěchovský, 32y; 6:45
Pilsen Patriots FG - 6:0 - Martin Vojtěchovský, 31y; 3:08
Pilsen Patriots TD - 12:0 - Patrik Vainer, 15y run (kick neúspěšný); 1:02
Prague Hippos TD - 12:7 - Ondřej Kubík, 4y run (Štěpán Křížek kick); 0:24
Pilsen Patriots TD - 19:7 - Patrik Vainer, 79y run (Aleš Kysela kick); 11:06
Pilsen Patriots TD - 27:7 - Tomáš Drexler, 10y pass od Patrik Vainer (Aleš Kysela 2pt pass od Patrik Vainer); 5:38
Prague Hippos TD - 27:14 - Jakub Tománek, 35y pass od Jiří Brychta (Štěpán Křížek kick); 0:01
Prague Hippos TD - 27:21 - Josef Szeliga, 5y run (Štěpán Křížek kick); 6:24
Prague Hippos TD - 27:28 - Petr Křesťan, 9y run (Štěpán Křížek kick); 3:15