Home  /  Zprávy  /  Bulldogs doplnili SF čtverku

Bulldogs doplnili SF čtverku

(út) 24. červen 2014, Vladimír Koča

V posledním kole základní části ČLAF se proti sobě postavili k druhému vzájemnému zápasu sezony Trnava Bulldogs a Brno Alligators. Oba týmy měly před sebou velkou výzvu, protože postoupit do semifinále mohl jen jeden z nich. Radost z výhry a tedy i postupu do dalších bojů patřila nakonec domácím Buldokům.

Trnava zápas vyhrála jednoznačně, s velkým bodovým rozdílem 43:03. Brněnští Alligators sice zápas rozehráli celkem slibně, ale jediné body se jim podařilo získat ještě v první čtvrtině. Martin Herman kopl field goal z 28yardové vzdálenosti a získal tak pro Brno 3 body. Trnava otočila skóre za necelé 4 minuty, když Boris Bútora poslal 16yardový pass na Joeyho Koppa. Kickem následně potvrdil Ján Pavlovčík a Trnava vedla 07:03.

Pavlovčík v druhé čtvrtině přidal další 3 body, po 37yardovém fieldgoalu upravil skóre na 10:3. Čtyři minuty před koncem poločasu viděli diváci ještě jeden TD, o který se zasloužil Ivan Klementovič. Trnava před přestávkou vedla 16:3.

V druhém poločase Buldoci ještě navýšili svoji aktivitu a své diváky potěšili celkově dalšími čtyřmi touchdowny. Nejdříve Ivan Klementovič protlačil poslední dva yardy, navýšil na 22:3. Pavlovčík sice kick nepotvrdil, ale později zachytil 12yardový pass od Borise Bútory a skóroval. Konverze v Pavlovčíkovom podání byla tentokrát úspěšná a Trnava zvýšila svůj náskok na 29:3.

Koncem čtvrtiny Joseph Kopp zachytil přihrávku mířenou na jednoho z Alligatorů. Díky této interception tak Trnava začátkem poslední čtvrtiny znovu skórovala. Ivan Klementovič si počkal v endzóně, kde si jej našel 23yardový Bútorův pass. Následně Ján Pavlovčík kickem navýšil na 36:3.

Hosté z Brna se ještě pokusili oživit jejich hru změnou quarterbacků, Ferniho Garzu vystřídal Tomáš Fortelný, ale ani tato změna českému týmu nepřinesla žádné výsledky.

Díky další interception Lukáše Vitteka Trnava opět získala míč a postupně se probojovala až před soupeřovu goal line. Poslední 4 yardy úspěšně doběhl nováček Adam Kuruc, který si zapsal svůj první ligový TD. Ján Pavlovčík ještě potvrdil kick, čímž uzavřel finální skóre na 43:3 pro svůj tým. Trnava si vysokou výhrou zajistila bezproblémový postup do semifinálového kola.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Juraj Sopkuliak (U), Peter Martinček (HL) , Péter Horváth (LJ), Gábor Bódi (FJ), Balázs Ragályi (BJ), József Kutasi (SJ)

Brno Alligators FG - 0:3 - Martin Herman, 28y; 6:28
Trnava Bulldogs TD - 7:3 - Joseph Kopp, 18y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 4:31
Trnava Bulldogs FG - 10:3 - Ján Pavlovčík, 37y; 10:59
Trnava Bulldogs TD - 16:3 - Ivan Klementovič, 6y run (kick neúspěšný); 3:55
Trnava Bulldogs TD - 22:3 - Ivan Klementovič, 2y run (kick neúspěšný); 8:30
Trnava Bulldogs TD - 29:3 - Ján Pavlovčík, 12y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 4:12
Trnava Bulldogs TD - 36:3 - Ivan Klementovič, 23y pass od Boris Bútora (Ján Pavlovčík kick); 11:50
Trnava Bulldogs TD - 43:3 - Adam Kuruc, 4y run (Ján Pavlovčík kick); 5:27