Home  /  Zprávy  /  Premiéra dorostu - Titul pro Bobcats

Premiéra dorostu - Titul pro Bobcats

(po) 2. listopad 2015, Michal Rosíval

Do premiérového klání dorostenců (věková kategorie U16, tzn. ročníky 1999 a mladší) se zapojily tři týmy, příbramští Bobcats, brněnští Pitbulls a ostavští Steelers. Hrálo se v 5s formě, tzn. pět proti pěti, a každý tým odehrál šest zápasů (na 2×10 minut), tři proti každému soupeři.

Po prvním kole hraném v Příbrami vypadli velmi dobře Pitbulls, ale doma v Brně oba zápasy těsně prohráli a před posledním kole víceméně ze hry vypadli a ve třetím kole jasně oba zápasy prohráli. Naopak slabě, 0-2 po dvou zápasech, začali Steelers, ale další výsledky znamenaly, že poslední zápas soutěže proti sobě svedl Bobcats a Steelers v přímém souboji o celkové první místo.

Zápas zpočátku vypadal velmi vyrovnaně, v prvním poločase se každému týmu povedl jen jeden dlouhý run, domácímu Petru Kolmášovi a příbramskému Tomáši Bučilovi. Ve hře tak byla i remíza, která by ale k prvnímu místu stačila Bobcats. Ti ale nic neponechali náhodě a v druhém poločase se hrálo "na jednu branku". Bučil dokonal svůj touchdownový hattrick, jeden TD přidal Sebastián Tesařík.

Bobcats mají tedy svůj první letošní titul, příští týden čeká podobnou partu i playoffs flagu U15 a vzhledem k tomu, že proti trojici zbývajících účastníků playoffs mají letos kombinovanou bilanci 14-1-0, tak cokoliv než druhé zlato bude překvapením, až senzací.

Mladíci z Příbrami pod vedením trenéra Bohuslava Roma tak zatím vyhrávají na co sáhnou - vloni si zahráli "Flagový pohár" (halový turnaj ve flagu U15), kde zničili ostatní týmy, které hrály i dlouhodobé Flagové mistrovství, letos ve flagu jsou kategorie sama pro sebe a nyní opanovali i tackle soutěž.

Počet diváků: 115
Rozhodčí: Tomáš Frehar (R), Petr Moravec (HL), Jan Klimeš (FJ)

Příbram Bobcats TD - 7:0 - Tomáš Bučil, 45y run (Tomáš Bučil 1pt pass od Jiří Uvarov); 6:53
Ostrava Steelers TD - 7:6 - Petr Kolmáš, 45y run (1pt pass neúspěšný); 2:04
Příbram Bobcats TD - 14:6 - Tomáš Bučil, 38y run (Stanislav Bican 1pt pass od Jiří Uvarov); 9:29
Příbram Bobcats TD - 20:6 - Tomáš Bučil, 7y run (1pt pass neúspěšný); 6:27
Příbram Bobcats TD - 26:6 - Sebastián Tesařík, 5y pass od Jiří Uvarov (1pt pass neúspěšný); 5:00
Příbram Bobcats SAF - 28:6; 3:45