Home  /  Zprávy  /  Bulldogs ovládli zápas s Bobcats

Bulldogs ovládli zápas s Bobcats

(so) 16. duben 2016, Radim Kroulík

Příjemné slunečné počasí v Trnavě bylo jen třešničkou na dortu bodové hostiny. Konečný součet bodů se zastavil na čísle 89. Bulldogs na domácím trávníku přivítali příbramské Bobcats a pro slovenský tým to měl být první vážný test, naopak Bobcats měli co napravovat po nečekané prohře na domácím hřišti s pardubickými Stallions.

V začátku zápasu oba celky dokázaly skórovat prakticky z každé útočné snahy, a proto první čtvrtina skončila 14:14. Hosté ale působlli daleko vyrovnanějším a kompaktnějším dojmem a Bulldogs měli velké problémy zastavovat zejména běhovou hru Bobcats, čímž se výrazně otevřel playbook pro quarterbacka Bobcats Douga Webstera. První čtvrtinu Bulldogs vždy jen dotahovali na svého soupeře. Bylo zřejmé, že pokud domácí head coach John Booker nepříjde s pohotovým plánem, budou tahat za kratší konec.

Odpověď přišla v úvodu druhé čtvrtiny a byla vskutku nečekaná. John Booker oblékl dres a vystužil tak defenzivní řady svých svěřenců. Bobcats ještě jednou překlopili misky vah na svoji stranu, když Petr Datel typicky silovým runem dokázal skórovat touchdown. Potom však začali úřadovat domácí a sérií tří touchdownů uzavřeli první poločas se skóre 35:21. Výborným catchem se blýskl bývalý quarterback Boris Bútora, který dokázal jednou rukou zkrotit pass od Tyrella Westa a skórovat touchdown.

Během přestávky si to oba fanouškovské tábory "rozdaly" i v soutěži Ligy kickerů. Výsledkem bylo vyrovnání ligového maxima v hodnotě 35 yardového field goalu domácího fanouška.

Druhý poločas Trnava pokračovala v úvodní aktivitě a dvěma krátkými běhovými touchdowny v podání Jerreda Johnsona prakticky rozhodla o výsledku zápasu. Menší počet hráčů na lavičce hostí si vybral svoji daň a příbramští byli očividně unavení, což mělo za následek zranění a hra začala ztrácet svoji dynamiku z úvodu.

Ke konci zápasu Bulldogs polevili v koncentraci a umožnili Bobcats zkorigovat touchdowny Webstera a po úspěšném onside kicku Goodsona. Druhý onside kick se již podařilo zalehnout domácímu týmu, kterým patřilo poslední slovo ve skórování. Ivo Klementovič utekl všem obráncům a zaznamenal 42 yardový touchdown, kterým uzavřel skóre zápasu na 55:34.

Trnava si připsala svoje druhé vítězství v sezóně, čímž se dotáhla na vedoucí Prague Lions. Špatný start do sezóny zažívají Bobcats, kteří prohráli oba své úvodní zápasy. V dalším kole vyrazí Bulldogs na půdu Prague Black Panthers, Bobcats mají před sebou tolik potřebný bye week.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Ján Polák (U), Radim Kroulík (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Adam Dvořáček (BJ), Tomáš Frehar (SJ), Peter Martinček (FJ)

Příbram Bobcats TD - 0:6 - Ondřej Víšek, 40y run (kick neúspěšný); 10:18
Trnava Bulldogs TD - 7:6 - Ivan Klementovič, 38y run (Michal Lőrincz kick); 8:47
Příbram Bobcats TD - 7:14 - Jiří Kohut, 61y pass od Douglas Webster (Daniel Vitiš 2pt pass od Douglas Webster); 5:47
Trnava Bulldogs TD - 14:14 - JaVontae Hence, 32y pass od Tyrell West (Michal Lőrincz kick); 2:57
Příbram Bobcats TD - 14:21 - Petr Datel, 4y pass od Douglas Webster (Jakub Sláma kick); 9:00
Trnava Bulldogs TD - 21:21 - Michal Lőrincz, 33y pass od Tyrell West (Michal Lőrincz kick); 7:22
Trnava Bulldogs TD - 28:21 - Boris Bútora, 26y pass od Tyrell West (Michal Lőrincz kick); 3:31
Trnava Bulldogs TD - 42:21 - Jarred Johnson, 11y run (Michal Lőrincz kick); 7:41
Příbram Bobcats TD - 49:28 - Douglas Webster, 5y run (Jakub Sláma kick); 5:44
Příbram Bobcats TD - 49:34 - Joseph Goodson, 27y pass od Douglas Webster (2pt pass neúspěšný); 3:50
Trnava Bulldogs TD - 55:34 - Ivan Klementovič, 42y run (kick neúspěšný); 3:24