Home  /  Zprávy  /  Patriots dobyli Liberec

Patriots dobyli Liberec

(út) 26. duben 2016, Radim Kroulík

Na svůj druhý letošní ligový zápas vyrazili Patriots do Liberce. Ani chladné a deštivé počasí jim nezabránilo soustředit se na hru a porazit domácí Titans. Patriots začali útokem, ale jejich drive nebyl úspěšný a po puntu pustili k míči domácí. Plzeňská obrana nepustila, proto se po čtyřech neúspěšných pokusech míč vrátil Patriotům. V tomto duchu přelévání hry ze strany na stranu se nesla celá první čtvrtina. I na začátku druhé čtvrtiny se stav neměnil. Až v osmé minutě druhé čtvrtiny se skóre pohnulo, když plzeňský quarterback Patrik Vainer prokličkoval obranou domácích a doběhl až do touchdownu. Potvrzení Martina Vojtěchovského poslalo Plzeň do vedení 0:7. Do konce prvního poločasu se již ani jednomu týmu nepodařilo získat body, proto se šlo do šaten za stavu 0:7 pro hosty.

Ve druhém poločasu začínali na míči domácí, kteří ale stále nenašli recept na obranu Patriots. Těm se v útoku dařilo o něco lépe, ovšem až do endzóny soupeře se nedostali. Museli si vystačit s 33 yardovým field goalem a navýšením vedení o 3 body na 0:10. Titans si byli vědomi své bodové ztráty a začali útočit a tlačili obranu Patriots až k jejich endzóně. Plzenští se však tlaku ubránili, navíc nedovolili Liberci ani bod. Obrana Titans ovšem nebyla tak silná. Cestu skrz ní našel Petr Miesbauer, který skóroval další touchdown. Ten kopem opět potvrdil Martin Vojtěchovský, po kterém Patriots navýšili skóre na 0:17. Poslední čtvrtinu zahájil plzeňský Vainer, který 7 yardovým během skóroval třetí plzeňský toucdhown. Potvrzení bylo opět úspěšné a výsledek se posunul na 0:24. Liberecký útok se snažil seč mohl, ale nedokázal pokořit obranu hostujícího týmu. Plzeň nasadila druhého quarterbacka Zachary Lewise, kterému se podařilo hodit několik krátkých přihrávek, ale body již svému týmu nepřidal. Liberci se do konce zápasu nepodařilo zvrátit nepříznivý stav, a tak si Patriots odvezli zaslouženou výhru.

Počet diváků: 207
Rozhodčí: Libor Coufal (R), Mikuláš Zouvala (U), Jiří Hovorka (HL), Pavel Šimon (LJ)

Pilsen Patriots TD - 0:7 - Patrik Vainer, 5y run (Martin Vojtěchovský kick); 8:30
Pilsen Patriots FG - 0:10 - Martin Vojtěchovský, 33y; 7:26
Pilsen Patriots TD - 0:17 - Petr Miesbauer, 4y run (Martin Vojtěchovský kick); 4:24