Home  /  Zprávy  /  BOBCATS vs. TORNADOES 36:14

BOBCATS vs. TORNADOES 36:14

(st) 10. duben 2002, Filip Hobza
Nebylo to ale zas až tak jednoduché a jiskru celému průběhu dal dlouhým během až RB Nelson Bonilla, který znamenal otevření skóre na 6:0 pro domácí BOBCATS, který však nepotvrdili. Plzeň to však dokolen nedostalo, naopak následný drive je dostal až do koncové zóny, kde přesný pass QB Viti Pisare přímo v endzóně chytil WR Miloš Linhart a bylo vyrovnáno. Obrana CATS se potýkala se soupeřovými dlouhými přihrávkami a mimořádné potíže znamenaly reversy, které TORNADOES v první půli hojně používali. Útok si však pod vedením QB Ježka věřil a dominoval. Zpátky do vedení dostal domácí FB hráč Bubník, když předtím získal dobrou fieldpozici pro CATS zachycením soupeřovy přihrávky SS Mike Seedborg. Obrana BOBCATS nehrála přesvědčivě, nicméně držela Plzeň v uctivé vzdálenosti od koncové zóny a tak útok v klidu zvýšil Ježkovým passem na Dobiáše - 20: 6. S blížícím se koncem poločasu Plzeň přidala a dostala obranu Dobříše znovu pod tlak. Proti plzeňskému skórování se však postavil CB Stan Melichar, který zachytil přihrávku QB Písaře a zdálo se, že do šaten se půjde za výše uvedeného stavu. BOBCATS však při následném běhu neudrželi míč a dali Plzni v blízkosti vlastní koncové zóny další šanci. Opět po přesném pasu QB Písaře chytil míč přímo v endzóně WR Linhart. TD potvrdil během RB Denis Milfait a tak poločasový výsledek zněl 20:14 pro domácí. Po vyrovnané první polovině se však TORNADOES nepodařilo opakovat výkon v druhé půlce a obrana CATS se svým výkonem útoku konečně vyrovnala. Plzeňští nenašli cestu jak překonat zmobilizovanou příbramskou obranu a útok pod Ježkovým vedením držel míč dostatečně dlouho pod kontrolou, takže o osudu zápasu bylo téměř rozhodnuto. Na scoreboard se ještě jednou podepsal Bubník a svůj debut korunoval nováček v týmu CATS RB Honza Jeništa krásným TD na 36:14. Ani závěrečný tlak Plzně, která se dostala po dlouhém drivu do Redzone CATS neznamenal změnu výsledku. Radek Hovorka a Denis Milfait