Home  /  Zprávy  /  Barcelona tleskala českým juniorům!

Barcelona tleskala českým juniorům!

(po) 29. duben 2002, Filip Hobza
Španělsko ? Česká republika 14:35 (0:7,0:7, 14:7, 0:14) BARCELONA ? Několik tisíc návštěvníků Olympijského stadionu v Barceloně tleskalo českým juniorům, kteří se po svém vítězném utkání kvalifikace na mistrovství Evropy v americkém fotbale proti španělskému národnímu celku, zúčastnili zápasu evropské NFL. Českým juniorům stojí v cestě na evropský turnaj v Glasgow silný celek Finska, se kterým se utkají 18. května v Helsinkách. Zápas začal velmi dobře pro český celek, který hned prvním výkopem zahnal soupeře hluboko do jeho pásma a prakticky celou úvodní čtvrtinu nedovolil Španělům nic. A díky průniku a následnému touchdownu runningbacka Víška se brzy ujali vedení 6:0, které jednobodovým kopem potvrdil Jarolímek. Druhá čtvrtina byla pro celý zápas rozhodující. Španělští reprezentanti se snažili o pasovou hru, ale přihrávky jim příliš nevycházely. Hned v první hře se nedostali za potřebných deset yardů a museli odkopávat. Naši pro tento zápas vsadili především na běhy a správnost této taktiky potvrdil právě Víšek. Ve druhé čtvrtce přidal další touchdown. Po dobře kopnutém extra pointu to bylo již 14 : 0 pro ČR. Ve třetí čtvrtině se Víškovi hned zkraje podařil nádherný dlouhý běh a vedli jsem 21:0. Potom si však vzali slovo španělští borci a především jejich wide receiver Bernardos, který nádherně zachytil přihrávku a Španělsko po kopu Paloua snížili na 7:21. Palouovi patřilo hřiště i za chvilku, kdy potvrzoval touchdownový pas quarterbacka Tolosy znovu na Bernardose a celé dění změnil v napínavý souboj. Čeští fotbalisté už ale odmítli cokoliv ponechat náhodě a přesto, že oběma celkům v polední čtvrtině rapidně, i díky španělskému slunci, ubývali síly, dokázali tuto část vyhrát 14:0 a přes Španěly postoupit. ?Náš celek udělal spoustu chyb, zvláště ve druhé čtvrtině. Když jsme prohrávali 21:0, byli jsme pod těžkým tlakem a museli začít riskovat,? řekl po zápase trenér španělských quarterbacků Josep Coral. ?Já můžu být velice spokojený. Vsadili jsem na akce pro runningbacky a ty vyšly. Do příštího zápasu s Finy musíme hlavně vylepšit především obranu proti pasům,? zhodnotil zápas hlavní trenér ČR Martin Kocian. ?Zápas byl perfektní, hrálo se férově a disciplinovaně,? uzavřel první vystoupení českých reprezentantů prezident španělské asociace amerického fotbalu Enrique de Castro Garcia. (mjr) Statistika: Víšek (Panthers Prague) 18 bodů Motúz (Alligators Brno) 6 bodů Macek (Lions Prague) 6 bodů Jarolímek (Lions Prague) 5 bodů