Home  /  Zprávy  /  Podzimní soutěže se blíží, co nás čeká?

Podzimní soutěže se blíží, co nás čeká?

(čt) 24. srpen 2017, Radim Kroulík

V zámoří se naplno rozjíždí slavná NFL, ale co se bude dít na českých trávnících? Podzim již tradičně patří soutěži žen, juniorů a dorostenců. Pokračuje i celoroční Flagová liga U15. Startujeme první zářijový víkend.

1. ženská liga

Letos bude poprvé rozdělena soutěž žen do dvou lig. V první lize se složení nemění. Ve třetím ročníku nás tak čekají opět Brno Amazons, Prague Black Cats a Prague Harpies. Oba předchozí ročníky nabídly stejné finále. Premiérový ročník ovládly Black Cats, v loňské odvetě se podařilo získat trofej Brnu Amazons. Dostane se do třetice i na Prague Harpies? Ty zatím na finálovou účast čekají. Na začátek 1. ženské ligy si budeme muset počkat až do poloviny září. Na pražském Motorletu se v pražském derby střetnou Harpies s Black Cats. I letos bude útočištěm Black Cats čelákovický stadion. Fanoušci ženského fotbalu by si měli zakrouškovat v kalendářích 24. září, kdy se právě v Čelákovicích odehraje repríza obou finálových zápasů, Prague Black Cats - Brno Amazons. Poslední zápas základní části je naplánováno na 22. října. 

Účastnice:

Brno Amazons
Prague Black Cats
Prague Harpies 

2. ženská liga

Ve 2. ženské lize čekají všechny tři týmy na své premiérové zápasy. Ostrava Diamonds, Pilsen Angels a Teplice Hilders budou bojovat o celkové vítězství. Druhá ženská liga se odehraje turnajovou formou a čekají na nás tři turnaje. První turnaj hostí Teplice 16. září, následně vyrazí týmy 30. září do Plzně a sezónu zakončí posledním turnajem 15. října v Ostravě.

Účastnice:
Ostrava Diamonds
Pilsen Angels
Teplice Hilders 

1. juniorská liga

Do 17. ročníku nejvyšší juniorské ligy nastoupí tři nejostřílenější juniorské týmy. Loňského mistra, Pardubice Stallions, doplní pražské duo Black Panthers, Lions. O juniorský titul se tak porvou vítězové z posledních tří let. Lions vyhráli v roce 2015, Black Panthers o rok dříve. Sezónu otevřou obhájci titulu 10. září na domácím hřišti proti Lions. První ze čtyř derby pražských týmů je pak na programu o týden později v Hostivaři. Základní část uzavřou Stallions doma proti Black Panthers. I v loňské sezóně tyto dva týmy odehrály poslední zápas základní části. Black Panthers v té době již měli jistý postup do finále, naopak Stallions do Junior Bowlu posouvala pouze výhra v Čelákovicích. Stallions se podařilo zvítězit nad Black Panthers jak v posledním kole základní části, tak následně i v Junior Bowlu.

Účastníci:

Pardubice Stallions

Prague Black Panthers
Prague Lions 

2. juniorská liga

Stejně jako ženy, i junioři budou mít dvě ligy. Druhá juniorská liga se odehraje v 8s formě fotbalu. Liga je rozdělena na dvě skupiny. Po loňských problémech s šířkou kádru se ve druhé lize představí Ostrava Steelers. Poprvé se v juniorské soutěži představí Brno Sígrs, Budweis Hellboys a Vysočina Gladiators. Patriots se vrací po roce 2013, kdy dokázali vyhrát Juniorský pohár. Loňský vítěz 2. Juniorské ligy, Liberec Titans, v letošní soutěži juniorů chybí. První zápasy se hrají již 2. září. V Bystrci se střetnou Sígrs s Mustangs, na Marile potom Bobcats s Patriots. Základní část vyvrcholí 15. října.

Skupina Západ:                 Skupina Východ:

Ústí nad Labem Blades       Vysočina Gladiators
Příbram Bobcats                  Prague Mustangs
Pilsen Patriots                     Ostrava Steelers
Budweis Hellboys                Brno Sígrs

Dorostenecká liga

Třetí ročník mají před sebou dorostenci. Titul budou obhajovat Prague Lions. Liga se hraje v 5s formě fotbalu turnajovou formou. V Hostivaři také začne první turnaj, který se odehraje 9. září. Čtveřici týmů čekají ještě turnaje v Trutnově, Ostravě a na závěr v Příbrami. 

Účastníci:

Ostrava Steelers
Prague Lions
Příbram Bobcats
Trutnov Rangers

Flagová liga U15

Flagová liga U15 je ve své polovině. Před námi jsou stále tři kola. První turnaj podzimní části se odehraje 3. září v Ostravě. Základní část končí 22. října v Příbrami, kdy se dozvíme složení semifinálových dvojic. Po jarní části jsou na tom nejlépe Příbram Bobcats (bilance 9-0) a Prague Lions (bilance 9-2). Oba týmy tak potvrzují úspěchy z loňské sezóny, ve které Bobcats vyhráli a Lions skončili na třetím místě.

Skupina Západ:                   Skupina Sever:                         Skupina Východ:
Příbram Bobcats 9-0              Prague Lions 9-2                       Ostrava Steelers 5-2
Prague Black Panthers 6-5    Ústí nad Labem Blades 4-7       Pardubice Stallions 0-7
Pilsen Patriots 5-6                  Trutnov Rangers 1-10

ME flag

Reprezentace mužů i žen se na začátku září vypraví do Španělska, kde bude bojovat na Mistrovství Evropy. Na oba týmy čekají velmi těžcí soupeři. Turnaj začíná 7. září a finálové zápasy se odehrají v neděli 10. září.

Turnaj mužů:
Rakousko
Německo
Itálie
Španělsko
Nizozemsko
Slovinsko
Švýcarsko
Česká republika

Turnaj žen:
Rakousko
Německo
Itálie
Španělsko
Česká republika