Home  /  Zprávy  /  Junioři Lions se po roční pauze vrátí do finále

Junioři Lions se po roční pauze vrátí do finále

(po) 2. říjen 2017, Radim Kroulík

V Pražské Hostivaři se v neděli utkali junioři Prague Lions a Pardubic Stallions. Zatímco Stallions se snažili napravit předchozí dvě prohry, Lions šlo hlavně o výhru a zajištění si účasti v Bitters Junior Bowlu. Obrana Lions ukázala již od začátku, že Stallions a dvojici Kalous a Kišš nehodlá dát nic zadarmo a první drive Stallions ukončila již po třech útočných akcích. Po odkopu Stallions šel na hřiště útok Lions, který ale neodkázal odpovědět na výkon obrany a po neúspěšném pokusu na 4. down na hranici redzone dostal míč opět pardubický útok. Obrana domácích ale byla opět nepropustná a při dalším drivu Lions se už povedlo skórovat i pražskému útoku. O jediný touchdown první čtvrtiny se postaral Potměšil, který sám ze vzdálenosti devíti yardů zaběhl do enzóny.

Lions Stallions nedovolili nic ani ve druhé čtvrtině, naopak rozhýbaly svůj passový útok a duo Potměšil-Jandík skórovalo hned dvakrát. I přes to, že se Pardubicím podařilo získat několik prvních downů se šlo do šaten za stavu 21:0 pro domácí a Lions už pomýšleli na účast ve finále. Skóre z pohledu domácích navýšil ještě dvakrát krátkými běhy Potměšil. Za stavu 35:0 přišlo ke slovu takzvané mercy rule a Lions už střídali hráče na většině pozicích. I kvůli tomu se toho již ve 4. čtvrtině moc nestalo a my již známe prvního účastníka Bitters Junior Bowlu! O tom, s kým se Lions ve finále utkají se rozhodne 15.10. v Pardubicích v posledním zápase základní části.

Počet diváků: 215
Rozhodčí: Filip Haza (R), Stanley Hameder (U), Mikuláš Zouvala (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Filip Znamenáček (BJ)

Prague Lions TD - 7:0 - Vojtěch Potměšil, 9y run (Jan Farkaš kick); 0:14
Prague Lions TD - 14:0 - Robert Jandík, 14y pass od Vojtěch Potměšil (Jan Farkaš kick); 7:46
Prague Lions TD - 28:0 - Vojtěch Potměšil, 2y run (Jan Farkaš kick); 8:54
Prague Lions TD - 35:0 - Vojtěch Potměšil, 5y run (Jan Farkaš kick); 4:30