Home  /  Zprávy  /  Základní část podzimu míří pomalu do finále

Základní část podzimu míří pomalu do finále

(pá) 6. říjen 2017, Radim Kroulík

Základní část podzimu pomalu míří do finále a týmy již mají šanci zajistit si účast ve finále. Jistotu zatím mají Lions, ale po tomto kole bude o složení finálových zápasů mnohem jasněji. O víkendu nás čeká porce šesti zápasů a turnaje dorostenců a flagu U15.

Bitters ženská liga

Prague Harpies - Brno Amazons
Ani ve třetím ročníku ženské ligy se nezdá, že by se poměr sil tří týmů měl dramaticky lišit. Prague Harpies zatím nedokáží držet s Amazons a Black Cats krok. Minulý týden sehrály Harpies v Bystrci zápas proti Amazons a prohra 38:0 jim téměř sebrala šanci na postup do Bitters Rose Bowlu. Naopak Amazons vypadají letos v ještě lepší formě než loni. Obhájkyně titulu si poradily jak s Harpies, tak Black Cats. Nedělní výhra je může definitivně poslat do třetího finále v řadě.

Harpies si musí dát větší pozor na brněnskou Alžbětu Heroschovou, která zaznamenala v minulém zápase tři touchdowny. Pražský tým potřebuje lépe zachytit úvod zápasu. V Bystrci to totiž po první čtvrtině bylo již 20:0 pro Amazons. Zápas Harpies - Amazons začíná v neděli od 11:00 na Motorletu.

Bitters juniorská liga

Prague Black Panthers - Prague Lions
Lions vstupují do odvety pražského derby s jistým postupem do Bitters Junior Bowlu v kapse. První vzájemný duel dokázali Lions vyhrát (navíc zápas byl kontumován ve prospěch Lions z důvodu neoprávněného startu hráčů PBP) a v letošní sezóně stále drží neporazitelnost. Lions si účast ve finále zajistili velmi přesvědčivým výkonem se Stallions, které porazili 35:0. Útok pražského týmu vedla proti Pardubicím dvojice Vojtěch Potměšil - Robert Jandík. Oba se podepsali pod všechny touchdowny Lions. Největším fanouškem Lvů budou v nadcházejícím derby paradoxně Stallions. Prohra Lions nad PBP by totiž znamenala konec všech nadějích na třetí účast Pardubic ve finále v řadě. Nelze ale moc předpokládát, že by právě proti pražskému rivalovi hráli Lions na půl plynu.

Black Panthers si po úvodní prohře s Lions zlepšili náladu proti Pardubicím. Domácí výhra 33:12 by mohla být tím správným impulzem pro lepší výsledek v odvetě s Lions. Black Panthers mají osud postupu do finále ve svých rukou, a to i po případné prohře s pražským rivalem. Výhra by definitivně poslala PBP do finále. Zápas PBP - Lions začíná v sobotu od 15:00 v Čelákovicích.

2. juniorská liga

Pilsen Patriots - Ústí nad Labem Blades
Odvetný zápas z minulého víkendu bude mít jasného favorita. Blades totiž zvítězili 63:20 a proti posledním Patriots budou nastupovat s vidinou na postup do finále. Ústecký tým totiž s bilancí 2-2 ještě stále může postoupit. Ztratit naději v zápase s týmem, který ve čtyřech zápasech skóroval 20 bodů, to je pro Blades nemyslitelné.Pokud si Blades udrží šanci i po tomto kole, čeká je v závěrečném zápase současný lídr, Hellboys. Zápas Patriots - Blades začíná v sobotu od 14:00 v Bolevci.

Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators
Důležitý zápas ve skupině Východ. První s druhým. Druzí Steelers mají šanci sesadit první Gladiators a přiblížit se před závěrečným kolem základní části do finále. První vzájemný zápas v úvodním kole ovládli Gladiators 26:18. Gladiators jsou po čtyřech zápasech bez porážky a vítězstvím nad Steelers si mohou zajistit účast ve finále. V minulém kole se blýskla obrana Vysočiny, která Sígrs nepustila jediný bod. Zápas Steelers - Gladiators začíná v neděli od 15:00 v ostravské Porubě.

Příbram Bobcats - Budweis Hellboys
Stejně jako v zápase v Ostravě, i tady půjde o duel prvního s druhým ve skupině. Hellboys jsou bez porážky a výhra by je definitivně posunula do finále. První vzájemný zápas ovládli minulý týden Hellboys rozdílem 33:27. Zdá se tedy, že poměr sil je rozdělen velmi rovnoměrně. Bobcats s bilancí 2-2 musí vyhrát a zároveň doufat v pomoc Blades v posledním kole. Zápas Bobcats - Hellboys začíná v neděli od 16:00.

Prague Mustangs - Brno Sígrs
Mustangs jsou na tom podobně jako Patriots. Po čtyřech zápasech jsou stále bez výhry a především útok tápe. Sígrs již ztrátili šanci na postup do finále, takže v tomto zápase půjde především o získávání zkušeností a o předposlední místo ve skupině Východ. První vzájemný zápas ovládli Sígrs 33:0. Odveta na Motorletu začíná v neděli od 15:00.

Dorostenecká liga

Příbram hostí v sobotu turnaj Dorostenecké ligy, ve které zatím sama vévodí tabulce. Po čtyřech zápasech mají Bobcats na kontě čtyři výhry. Domácí tým tak má velmi blízko postupu do finále. O druhé postupové místo bojují Lions a Steelers, kteří mají bilanci 2-2.  Čtvrtí Rangers jsou již ze hry o postup do finále venku.

Flagová liga U15

Neděle nabídne v Pardubicích další turnaj Flagové ligy U15. Domácí tým je již ze hry o postup do semifinále. Naopak Patriots a Rangers stále bojují o možnost vytlačit své soupeře z příček zajišťující postup do playoffs. Osud pevně ve svých rukách mají Lions a Bobcats, kteří společně se Steelers vévodí svým skupinám.