Home  /  Zprávy  /  Black Cats si mohou zajistit účast v Rose Bowlu

Black Cats si mohou zajistit účast v Rose Bowlu

(pá) 13. říjen 2017, Radim Kroulík

Junioři mají před sebou poslední kolo základní části, drama se ale nekoná. Obě ligy již znají složení finálových dvojic. V ženách si v zápase kola mohou zajistit účast ve finále Black Cats. O víkendu odehrají poslední turnaj základní části i ženy ve druhé lize. V Ústí nad Labem bude na programu turnaj mladých flagistů.

Bitters ženská liga

Brno Amazons - Prague Black Cats
Amazons a Black Cats mají nakročeno k třetí účasti v Rose Bowlu ve třech ročnících ženské soutěže. Amazons tedy již účast ve finále mají jistou, Black Cats se výhrou mohou probojovat do finále již v sobotu. V případě prohry by si Black Cats musely počkat na další šanci o týden později v závěrečném kole základní části s Harpies. První vzájmený duel vyhrály v Čelákovicích Amazons. Těm se vydařil úvod, když ještě na začátku čtvrté čtvrtiny vedly 14:0. Black Cats sice byly blízko otočení zápasu, když v závěrečné čtvrtině skórovala Dlabolová s Blahoutovou, ale závěrečný drive rázně utla Magdalena Heroschová. Ta s vypršením času zachytila interception a doběhla si pro “pick-six”.

Tentokrát vstupují oba týmy do zápasu s rozdílnou motivací. Amazons se již mohou soustředit a šetřit na finále, Black Cats si mohou vybojovat postup. I to může hrát roli v konečném výsledku sobotní odvety. Zároveň je možné, že rivalita mezi Amazons a Black Cats nedovolí brněnskému týmu “vypustit” domácí zápas a Black Cats si budou muset postup pořádně vydřít.

Amazons se mohou opřít o kvalitní obranu. Ta v obou zápasech s Harpies nepustila ani bod a do čtvrté čtvrtiny ani útok Black Cats nedokázal brněnskou tvrz překonat. A to se po úvodním zápase Black Cats zdálo, že mají pořádný útočný arzenál. Harpies totiž dokázaly nasázet 56 bodů. Proti obraně Amazons to ale bude mnohem těžší. Zápas Amazons - Black Cats začíná v sobotu od 14:30 v areálu Ragby Bystrc.

Bitters juniorská liga

Pardubice Stallions - Prague Black Panthers
Scénář nejvyšší juniorské ligy je podobný s tím loňským. V posledním kole základní části se utkají Black Panthers a Stallions. Pražský tým má již účast ve finále jistou, i to je stejné jako loni. Výrazným rozdílem oproti loňsku je to, že Stallions již šanci na účast ve finále nemají. Třetí finálový zápas ve třech letech po sobě tak pardubičtí mladíci nepřidají a obhájce titulu po základní části končí.

Black Panthers se v obraně určitě budou chtít zaměřit více na Radima Kalouse. Ten si v Čelákovicích připsal dva zachycené touchdowny (61 a 63 yardové). Stallions naopak potřebují příspěvek i od ostatních hráčů útoku.

I Black Panthers mají ve svých řadách nadějné receivery. Jan Kárník si připsal v prvním vzájemném zápase tři touchdowny a minulý týden proti Lions ukázal další parádu v endzóně. Quarterback PBP Jan Riedel dokázal nahradit Jakuba Horáčka, který dovedl pražský tým v loňské sezóně do finále. Riedel si v posledních dvou zápasech připsal 6 passových touchdownů. To je v juniorské lize prakticky nevídaný kousek. Nedělní duel tak nabídne střet dvou útoků, které si libují v passové hře.

Otázkou zůstává, jak Black Panthers pojmou poslední zápas základní části, ve kterém již nemají co získat. Je tak možné, že se na hřiště dostanou náhradníci. Pokud ne od samotného začátku, tak v průběhu zápasu určitě. Pro Stallions je nedělní zápas poslední možnost na první vítězství v letošní nevydařené sezóně. Závěrečný zápas základní části začne v neděli od 14:00 na Letním stadionu.

2. juniorská liga

Pilsen Patriots - Příbram Bobcats
Patriots stále čekají na první vítězství. V sobotu tak mají poslední šanci tuto bilanci změnit. Bobcats se po slibném úvodu sezóny do finále neprobojovali. Úvodní vzájemný zápas vyhráli Bobcats 60:0. Papírové vyhlídky na první vítězství nejsou pro Patriots dobré, ale v posledním kole základní části se může stát cokoliv. Patriots by měli mít větší motivaci než Bobcats. Zápas Patriots - Bobcats začíná v sobotu od 14:00 v Bolevci.

Brno Sígrs - Ostrava Steelers
Ostrava dlouho byla ve hře o postup do finále, ale s Vysočinou nedokázala udržet krok. Sígrs si v premiérové sezóně v juniorské soutěži mohou připsat bilanci 3-3. To by na první sezónu byla výborná bilance. Steelers si po loňském trápení v nejvyšší lize chtěli spravit chuť v té druhé, ale na účast ve finále to nestačilo. Bilance 4-2 by ale určitě nebyla ostudou. Zápas Sígrs - Steelers začíná v neděli od 14:00 v areálu Ragby Bystrc.

Ústí nad Labem Blades - Budweis Hellboys
Duel prvního s druhým skupiny Západ. Hellboys vlétli do premiéry juniorské soutěže jako uragán a s bilancí 5-0 si zajistili účast ve finále. Vzájemný zápas ovládli Hellboys 55:13, ale pokud se v Budějovicích rozhodnou šetřit síly na finále, budou mít Blades větší šanci na úspěšnou odplatu. Blades loni těsně unikl postup do finále. Letos také nebyli daleko, ale na suverénní Hellboys recept nenašli. Zápas Blades - Hellboys začíná v neděli od 15:00 v Olšinkách.

Vysočina Gladiators - Prague Mustangs
Gladiators postupovali podobně jako Hellboys. První sezóna, bilance 5-0 a postup do finále. V posledním kole základní části je na domácím hřišti čekají Mustangs, kteří si sezónu určitě představovali jinak. S bilancí 0-5 mají poslední šanci na první vítězství v sezóně. V cestě jim stojí skvěle hrající Gladiators. Podobně jako Patriots i Mustangs musí doufat v to, že se Gladiators budou soustředit na finálový zápas. První vzájemný duel prohráli Mustangs 14:20, proto jejich papírové šance nejsou v posledním kole základní části až tak nereálné. Zápas Gladiators - Mustangs začíná v neděli od 16:00 Na Stoupách.

2. ženská liga

V Ostravě se uskuteční poslední turnaj základní části. Finále již mají zajištěné Angels a domácí Diamonds. Hilders zatím na čekají na první vítězství. Teplice musí zapracovat především v útoku, kde po čtyřech zápasech skórovaly dohromady pouze 8 bodů. Turnaj v Porubě zahájí od 13:00 zápas Diamonds s Hilders.

Flagová liga U15

V neděli se odehraje předposlední turnaj celoroční Flagové ligy U15. Základní část mají za sebou Steelers, kteří se již mohou v klidu připravovat na playoffs. Pro Stallions již sezóna skončila. Jistotu playoffs již mají i Lions, kteří mají nejvíce výher v lize (bilance 17-2). Turnaj v Olšinkách začíná v 11:0 zápasem domácích Blades s Bobcats.