Home  /  Zprávy  /  Ženský titul zůstává v Brně, Bitters Rose Bowl ovládly Amazons

Ženský titul zůstává v Brně, Bitters Rose Bowl ovládly Amazons

(po) 13. listopad 2017, Radim Kroulík

Všechny zápasy Amazons s Black Cats měly v letošní sezóně vyrovnaný průběh. A ani ve finále tomu nebylo jinak. Black Cats chtěly začít lépe než v zápasech základní části, kdy se v obou případech dostaly do ztráty, kterou již nedokázaly smazat. To se pražskému týmu částečně podařilo. Na konci první čtvrtiny se sice Amazons ujaly vedení po prvním touchdownu Nečasové, ale ve druhé čtvrtině se Black Cats podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Bylo to tak letos vůbec poprvé, kdy se Black Cats v zápase ujaly vedení. Následnou přetahovanou o vedení v zápase vedly Alžběta Nečasová za Amazons a Radka Dlabalová za Black Cats. Tyto dvě nejužitečnější hráčky svých týmů zaznamenaly dohromady 7 z 8 touchdownů. Rozhodujícím faktorem se nakonec ukázaly být potvrzení. Amazons se totiž dvakrát podařilo touchdown potvrdit, Black Cats se další body po touchdownech přidat nepodařilo. Obzvlášť klíčové potvrzení bylo v závěru zápasu, kdy po touchdownu Dlabalové snížily Black Cats na rozdíl dvou bodů. Potvrzení za dva body, které mohlo poslat zápas i do prodloužení, se pražskému týmu opět nepodařilo.

Brno Amazons tak obhájily ve finálovém Bitters Rose Bowlu ženský titul v americkém fotbale konečným skóre 26:24. Ve třech ročnících ženské ligy se tak dvakrát radoval brněnský tým, Black Cats mají titul z premiérového ročníku. Americký fotbal teď bude mít na českých trávnících pauzu, soutěž mužů začne opět v dubnu.

Počet diváků: 350
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Adam Dvořáček (U), Šimon Zouvala (HL), Jaroslav Rybář (LJ)

Brno Amazons TD - 6:0 - Alžběta Nečasová, 16y run (kick neúspěšný); 2:23
Prague Black Cats TD - 6:6 - Markéta Zárubová, 13y pass od Adriana Štefanová (kick neúspěšný); 10:17
Prague Black Cats TD - 6:12 - Radka Dlabolová, 36y run (kick neúspěšný); 6:24
Brno Amazons TD - 12:12 - Alžběta Nečasová, 52y run (kick neúspěšný); 5:41
Prague Black Cats TD - 12:18 - Radka Dlabolová, 48y run (kick neúspěšný); 1:10
Brno Amazons TD - 19:18 - Alžběta Nečasová, 48y run (Kristýna Drmotová kick); 0:13
Prague Black Cats TD - 26:24 - Radka Dlabolová, 66y kick-off return (2pt pass neúspěšný); 2:10