Home  /  Zprávy  /  Sharks převálcovali Golems

Sharks převálcovali Golems

(út) 24. duben 2018, Radim Kroulík

Za slunečného odpoledne přivítali třinečtí žraloci ke svému úvodnímu zápasu Golemy ze Zlína, kteří už svůj první zápas měli za sebou.

Zlín vyhrál úvodní los, výběr si nechali na druhý poločas, a tak šel první na míč Třinec. Po pár akcích po zemi zamířil domácí quaterback Czudek do vzduchu a hned prvním passem našel svého receivera Loskota, který doběhl až do endzóny. Bezchybná obrana domácích úspěšně zastavovala veškeré snahy Golemů posunovat míč po zemi a většina drivů končila způsobem "tři a ven".

Ve druhé čtvrtině žraloci zařadili vyšší rychlostní stupeň a pokaždé co vešli na hřiště skórovali. Dvěma touchdowny se blýsknul další odchovanec havířovských Devils v barvách Sharks Petr Outrata, který se celou zimní přípravu stavěl na pozici safetyho. Marodka v řadách třineckých runningbacků jej donutila změnit post a dokonce přiměla obléct se do výstroje i hlavního trenéra Mrowiece. Při velkém tlaku defenzivní lajny Sharks, nedokázal zlínský útok zablokovat blitz linebackera a ten vyrazil quaterbackovi z ruky míč, který mohl Chvojka donést až do endzóny. Do výsledkové listiny prvního poločasu se zapsali také vzduchem Klimas a po zemi Dalibor Javorek.

Golems v druhém poločase změnili taktiku a hru přenesli více do vzduchu. Z počátku vypadalo že změna přináší ovoce a dařilo se získávat yardy a postupovat po hřišti kupředu. Ovšem třinecká obrana se rychle vzpamatovala, přizpůsobila, nedovolila žádné drama a nulu na výsledkové tabuli udržela. Svůj třetí touchdown v zápase přidal Outrata 96 yardů dlouhým punt returnem a na končný stav 58:0 upravil výsledek krátkým touchdownovým během hrající trenér domácích.

Žraloky čeká hned v sobotu zápas proti Dietos v Šumperku.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Adam Dvořáček (U), Martina Piskačová (HL), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Tomáš Frehar (BJ)

Třinec Sharks TD - 6:0 - Jan Loskot, 20y pass od Václav Czudek (kick neúspěšný); 8:23
Třinec Sharks TD - 14:0 - Petr Outrata, 41y run (Jan Loskot 2pt pass od Václav Czudek); 11:50
Třinec Sharks TD - 22:0 - Tomáš Klimas, 15y pass od Václav Czudek (Tomáš Klimas 2pt run); 7:19
Třinec Sharks TD - 28:0 - Petr Outrata, 20y run (2pt pass neúspěšný); 3:44
Třinec Sharks TD - 36:0 - Ondřej Chvojka, 51y fumble return (Dalibor Javorek 2pt run); 2:18
Třinec Sharks TD - 42:0 - Dalibor Javorek, 47y run (2pt run neúspěšný); 1:14
Třinec Sharks TD - 50:0 - Petr Outrata, 96y punt return (Dalibor Javorek 2pt run); 5:20
Třinec Sharks TD - 58:0 - Jaroslav Mrowiec, 9y run (Petr Dudek 2pt pass od Václav Czudek); 8:50