Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Bratislava Monarchs 20:18

Brno Alligators - Bratislava Monarchs 20:18

(ne) 14. červenec 2002, Filip Hobza
Semifinále bylo pro asi 300 diváků i za deštivého počasí velice napínavý, kdy měl převahu každou chvíli jiný tým. V první čtvrtině se tým Alligators vůbec nemohl chytnout, hlavně v obraně, a tak jim útok Monarchs způsobil citelné rány v podobě 6 bodů passem na Romana Imricha. I přes nevyrovnaný výkon brněnské obrany dokázali Alligators ve druhé čtvrtině vrátit touchdown během Runningbacka Roberta Šamšuly. Druhou polovinu utkání začal QB Milan Múdry hodem míče na kanadskou posilu Rayena Barnstablea, který s míčem do touchdownu už dokázal doběhnout. To se ovšem nelíbilo Alligátorům, a šest bodů v průběhu několika málo her vrátili. Pořád ale měli Monarchs na hřišti viditelnou převahu, i přesto neudrželi nápor Gators a dostali touchdown. Bratislavští borci ale nenechali nic jen tak, předali míč Peteru Mikóczymu, který doběhl pro stav 20:18. Nejdůležitější pro Alliagtors teď bylo stav udržet. Petera Mikózyho zastavil na scrimmage line Linebaker Miro Trnečka. Stav tedy zůstal 20:18 až do konce zápasu. Brněnští semifinálový zápas vyhráli, ale měli na mále, protože bylo vidět, že se Bratislava důkladně připravovala a finále bylo opravdu blízko. Jiří Procházka - delegát ČAAF