Home  /  Zprávy  /  MEJ: den sedmý - Z Glasgow se neodjelo s prázdnou

MEJ: den sedmý - Z Glasgow se neodjelo s prázdnou

(so) 3. srpen 2002, Filip Hobza
GLASGOW - Dnes, v sobotu 3. srpna 2002, skončilo ve skotském Glasgow juniorské mistrovství Evropy amerických fotbalistů. Náši reprezentanti sice v konečných bojích již na medaile dosáhnout nemohli, přesto však chtěli ukázat sobě i všem ostatním, že do Velké Británie nepřijeli jenom náhodou a že nejsou takovými outsidery, za které je všichni včetně rozhodčích považovali. Proti ČR nastoupil domácí tým Velké Británie, a češi hned od začátku začali soupeře tlačit. V 7. minutě pak po touchdownu a extrapointu vedli 7:0. Před koncem první čtvrtiny však Britové zabojovali a upravili na 7:6 pro ČR. Do poločasu pak ještě přibyly body na obou stranách - 21:14 pro ČR. V druhé půli pak převzali z počátku taktovku hráči Velké Británie, ale čeští mladíci se nezalekli pro ně záporného skore 23:26, o které se postarali svou iniciativou jejich soupeři. Taktickou hrou se jim podařilo otočit výsledek na svoji stranu a nakonec zvítězili 29:26. Hlavní trenér české juniorské reprezentace po utkání řekl: "Vyhráli jsme poslední zápas a to se počítá. V předchozích útkáních jsme se sice moc nepředvedli, ale účast na šampionátu je pro nás ohromnou zkušeností."