Home  /  Zprávy  /  Global Junior Championships 2004

Global Junior Championships 2004

(st) 11. únor 2004, Filip Hobza
Po vítězství na Mistrovství Evropy juniorů v roce 2002 v Glasgow (náš tým obsadil 5. místo) byl Ruský tým pozván na 8. ročník Global Junior Championships, aby reprezentoval Evropu. Tento turnaj, který byl součástí programu, jehož vyvrcholením byl Super Bowl, se konal v Houstonu za účasti týmů z Japonska, Mexika, USA, Kanady a právě Ruska. V základní části hrál každý tým s každým na dva poločasy po 7 minutách. Vítězem této základní části se stala Kanada před USA (ve vzájemném utkání vyhráli Kanaďané 7:3), čímž se kvalifikovali do finále, zbylé 3 týmy opět sehrály utkání každý s každým o bronzové medaile. Tu po vítězství nad Ruskem 28:0 a Japonskem 34:0 získalo Mexiko, v přímém souboji ruský tým podlehl Japonsku 0:17. Ve finále oplatily Spojené státy Kanadě porážku ze základní části a vítězstvím 31:0 získaly zlaté medaile.