Home  /  Zprávy  /  ČJLAF 2004: výsledky 2. kolo (Alligators vs. Monarchs)

ČJLAF 2004: výsledky 2. kolo (Alligators vs. Monarchs)

(út) 21. září 2004, Filip Hobza

I ve druhém ligovém zápase České juniorské ligy amerického fotbalu se nepodařilo domácímu VSK VUT BRNO ALLIGATORS zvítězit, když v sobotu podlehl loňským vicemistrům ligy Monarchs z Bratislavy vysoko 0:51.
Minulý týden utrpěl obdobně vysokou porážku od Lions (6:46). Příští sobotu (25.9.) sehraje svůj poslední domácí zápas na hřišti Pod Palackého vrchem od 14 hod. proti Bobcats z Přibrami.
Mohlo by se zdát, že prohra z minulého týdne bude pro hráče dostatečnou výzvou ke zlepšení svých herních nedostatků, ale bohužel vývoj utkání tomu nenasvědčoval a zdálo se, jako by to bylo zápas s Lions (první čtvrtina skončila stejně 0:19). Hráči dělali stejné chyby: v obraně si nehlídali boky, což umožňovalo soupeři lehce útočit po stranách a získávat lehce vzdálené území. V útoku: křídla jakoby se bála chytit míč (s výjimkou Rostislava Stříbrného). Oproti zápasu s Lions dnes přispěla k neúspěchu celého týmu i obrovská nervozita a herní nepohoda od rozehrávače (quarterbacka) ? Tomáše Fortelného, který často nepřesně a neuváženě přihrával, což mělo za následek absolutně neprůrazný, nedynamický útok, který jen stěží získával další území.
Jiskra naděje svitla až ve 3. čtvrtině, kdy se obrana rozehrála a dala útoku dobré výchozí pozice, které však útok ani 7yd před koncovou zónou soupeře nezužitkoval. 3. čtvrtina skončila jen 0:6. Dobrá hra obrany pokračovala až do konce utkání.

Trenér Jan Raspopčev k utkání řekl:
?...druhý zápas s naším odvěkým rivalem Bratislavskými Monarchs skončil naprostým debaklem. Celý zápas poznamenala nekoncentrovanost a z ní plynoucí herní chyby. Soupeř opakovaně trestal naše chyby a my jsme mu nebyli schopní oplatit stejnou mincí.
V dnešním zápase se dá vyzvednout pouze výkon útočné lajny. Ani výrazně zlepšený výkon našich DE nám nestačil k tomu abychom opakovaně zastavili soupeřovu hru. V útoku musím pochválit Rosťu Stříbrného. Ve special teamech zase Milana Maršála č.22 a Radka Pekárka  (č.60). V obraně Petra Fotieva (č.5) a Martina Svárovského (č.68). Na závěr je třeba pouze poznamenat že bez lepší účasti na tréninku lze jen těžko očekávat výrazné zlepšení.?