Home  /  Zprávy  /  Pardubice Stallions - Brno Alligators (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(po) 11. červenec 2005, Filip Hobza
I když si na své konto připsal tým VSK VUT BRNO ALLIGATORS další vítězství v řadě ? tentokrát v Pardubicích proti Stallions 14:0, v konečném hodnocení v rámci  ČLAF A skončil až na posledním místě. Příští týden se utká v rámci Superpoháru v Havířově  s Devils o udržení v ČLAF A pro další rok a rovněž o postup do semifinále této soutěže.

Michal Karas (č.16) s míčem při útočné akci, skládá jej americká posila Stallions Rumpsa Joshua Patrick.

K průběhu utkání:
Pro silné krupobití začal zápas o 30 minut později a i v jeho průběhu vydatně pršelo, což vytvářelo velmi náročné herní podmínky pro obě strany (místy se hrálo po kotníky ve vodě). Proto se rozhodčí snažili hru zbytečně neprodlužovat, aby nedošlo ke zbytečným zraněním, a tak se hra odehrávala ve velmi svižném tempu. Týmy se rovněž dohodly, že zkrátí o polovinu přestávku v poločase.
První drive útoku Alligators nebyl vůbec úspěšný, běhy Michala Karase nebyly vedeny tím správným směrem, a tak byl útok nucen ze svých 15 yardů kopat punt.
V další útočné sérii i za deštivého počasí hodil přihrávku Tomáš Fortelný na  Honzu Klimeše, který tým dostal na 3yd před endzónu soupeře. Po změně stran výhodnou pozici na hřišti zužitkoval touchdownem Michal Karas. Následné 2 body Klimeš neproměnil.
Nejaktivnějším hráčem Stallions, který ?zatápěl? útoku, byl Američan Rumpsa Joshua Patrick, kterému se dařilo výborně likvidovat brněnské běhy. Ten zasáhl i v dalším tažení Aligátorů, když na 4. down neumožnil Karasovi 3 yardy před endzónou skórovat další touchdown.
Po krátké přestávce v poločase se podařilo udělat hráči Alligators první turnover zápasu: Stěpán Mikšánek zachytil přihrávku soupeře na jeho 30 yardech, následným během Karase se útok Alligators posunul na svou 30 yardovou linii. Fortelný zvolil na další pokus přihrávku na Groška, který neomylně přihrávku na 5 yardů zpracoval. Dalším pokusem Michal Karas donesl míč do endzóny a připsal si na své konto další touchdown. Na 14:0 zvyšoval Petr Švanda, který se po zranění a vynucené pauze na 3 utkání vrátil úspěšně zpět do hry.
V závěrečné čtvrtině se díky fumble recovery Stanislava Šlesingera, dostal útok na 12 yardů před endzónu soupeře, ale jeho obrana výborně zapracovala  a dovolila Aligátorům posun jen o 4 yardy.
1,5 minuty před závěrečným hvizdem neuznal hlavní rozhodčí Michal Rosíval díky faulu jednoho z útočníků Alligators touchdown Petra Švandy.

Útočník Petr Švanda (Alligators) v akci.

Hlavní trenér David Mynář dodal:
"Poslední zápas ČLAF A probíhal za deštivého počasí, kdy krupobití odsunulo začátek a hrozilo i to, že se zápas vůbec neodehraje, což by ničemu nevadilo, protože výsledek již nic neovlivní. Snad i proto probíhal zápas  v příjemné atmosféře bez zbytečné nervozity. Pardubický tým nastoupil v malém počtu, kdy mnozí museli hrát útok i obranu, ale ani to vůbec neovlivnilo jejich velkou chuť do hry.
V 1. poločase se nám dařily běhy, kdy útočná lajna velmi dobře blokovala a RB Michal Karas skóroval rychlý touchdown.
Ve 2. poločase zařadil QB Tomáš Fortelný do hry více pasů, protože se Pardubice dobře přizpůsobily a účinně naše běhy zastavovaly. I přes déšť se dařilo pasy chytat, kdy se hodně zviditelnil WR Aleš Grošek, který využil své výškové převahy a prakticky všechny pasy, které na něj šly, chytil, kdy předtím přeskočil svého obránce.
Obrana odehrála velmi dobrý zápas, kdy soupeře nepustila ke skórování a dovolila jen minimum prvních downů. K nejlepším patřili ML Stanislav Šlesinger a DT Jiří Řezáč, kterým se dařilo důrazně zastavovat běhy středem.
Zápas byl dobrou přípravou na Superpohár, kde se utkáme s Havířovem o setrvání v divizi A ČLAF."

Petr Švanda pronásledován dvěma obráni (situace před neuznaným TD).

Trenér Jan Raspopčev dodal:
?Dnešní deštivý den jsme vyjeli na zápas do Pardubic za tamními Stallions. Po drobných problémech se zahajovací bouřkou s kroupami se odehrál zápas plný vody, bláta a defensivního fotbalu.
Naštěstí naše obrana hrála lépe a dobře se jí dařilo kontrolovat soupeřovu hru po zemi, která byla v popsaném počasí jedinou možnou. Výtečně zahrála obranná lajna, obzvláště se dařilo Jiřímu Řezáčovi a Standovi Šlesingerovi. Štěpán Mikšánek si chytil další interception a Stanislav Šlesinger si připsal další fumble recovery.
Naší útočné lajně se dařilo dobře orientovat v přehuštěném soupeřově boxu a připravovat pro Michala Karase cestu do soupeřovy endzóny, kam se také dvakrát dostal. Jinak ani nám mokrá slota na herním projevu jistoty nepřidala. Velmi dobrým a klidným dojmem působil QB Tomáš Fortelný. Zápas se také vydařil Aleši Groškovi.?

Rozehrávka Alligators, na svou příležitost ?číhá? obránce Stallions Američan Rumpsa (č.74).