Home  /  Zprávy  /  Čtvrtfinále Superpoháru 2005 ? Monarchs vs. Bobcats 18:8

Čtvrtfinále Superpoháru 2005 ? Monarchs vs. Bobcats 18:8

(so) 16. červenec 2005, Filip Hobza
Tým Bratislava Monarchs nepřipustil žádné překvapení a zvládl svou roli favorita v prvním čtvrtfinále Superpoháru o mistra ČR v americkém fotbale pro rok 2005, když na svém domácím hřišti porazil druhý tým z ČLAF B Bobcats 18:8 (po čtvrtinách 0:0, 6:0, 6:8, 6:0). Přestože tým Bobcats kladl větší odpor než se všeobecně očekávalo, Monarchové se nakonec svým vítězstvím úspěšně rozloučili před početnou diváckou kulisou (statisticky jsou letos utkání v Bratislavě nejnavštěvovanější) s domácím prostředím ? bez ohledu na výsledek zítřejšího čtvrtfinále Havířov Devils-Brno Alligators nastoupí v neděli 24.7. od 14.00 ve Vršovicích na atletickém stadiónu ASK Slávia Praha proti nasazenému semifinalistovi, týmu Prague Panthers (Lions jako vítěz ČLAF A má z postupujících čvrtfinalistů garantovaného soupeře, který získal v ČLAF A a B méně bodů, což jsou v každém případě Devils i Alligators). Hráči Bratislavy tak dostanou možnost k odvetě za prohru z minulého víkendu, kdy doma podlehli v posledním kole ČLAF A v utkání o konečné 2. místo v této soutěži právě Panterům 12:22 ? přestože jim bude chybět za vyloučení distancovaný hráč Stanislav Gašparovič, lze očekávat zajímavé a tvrdé utkání s obrovskou motivací na obou stranách.

Tým Bobcats v letošním roce splnil svá předsevzetí vybojovat účast ve čtvrtfinále, což se nakonec podařilo, přestože již v posledním kole neměli osud ve svých rukou a dokonce ještě minutu před koncem v pro ně klíčovém utkání Pilsen Tornadoes ? Havířov Devils byl stav 14:14 (Plzni stačilo k postupu do čtvrtfinále na úkor Bobcats jakkoliv porazit Havířov...). Celková týmová bilance ze všech mistrovských utkání sehraných v letošním roce je 4 vítězství a 5 proher s celkovým skóre 183:214. V každém případě se můžeme těšit na juniorský tým Bobcats, který by se mohl stát na podzim v České juniorské lize černým koněm soutěže...