Home  /  Zprávy  /  Bratislava Monarchs - Pardubice Stallions (Pavel Řežábek)

Bratislava Monarchs - Pardubice Stallions (Pavel Řežábek)

(čt) 29. září 2005, Filip Hobza
Třetí zápas této sezóny znamenal pro juniory z Pardubic cestu až za české hranice a to k našim východním sousedům. Tým Bratislava Monarchs se jako jediný slovenský tým účastní jak České ligy amerického fotbalu, tak i její juniorské formy. Ale i tento souboj s favoritem ligy byl nad síly Stallions a na hřišti Monarchs prohráli 6:56. Do sestavy se po několikaměsíční pauze vrátil původně QB Pavel Řežábek, ovšem na zbrusu novém postu a to jako levý tackle, a očekává se, že tam zůstane i v posledním zápase proti Brnu. V sestavě opět nebyl dlouhodobě zraněný TB David Čtverák, TE Michal Mužík, dále chyběli i WR Tomáš Černík a dva mladí DB Jaroslav Janík a Tadeáš Kadlec a i z těchto důvodů výkon pardubických juniorů nebyl oslnivý a pokud se chtějí dostat do play-off, budou muset zabrat, zvláště chtějí-li v něm uspět.

Začátek zápasu byl pro hosty hrozivý, ztratili míč kvůli fumblu z kickoffu a následně pass Pavla Řežábka ještě na postu QB byl zachycen slovenskými soupeři - na obě tyto chyby reagovali Bratislavští touchdownem a po první minutě Stallions prohrávali 0:14. Monarchs dominovali celé první půli a vyhráli ji jasně 32:0. Donutili Pardubice opakovaně puntovat, a v útoku hráli velmi efektivně. Oproti zápasu s Bobcats se Pardubice tolik netrápily v útoku, ale obrana byla celou první půli na lopatkách. Pardubičtí znovu a znovu naráží na svou největší slabinu a tou je nedostatek hráčů. Hráči, kteří táhnou tým, už jsou ke konci utkání tak unavení, že jejich výkony nejsou takové jako na začátku a mladí a nezkušení hráči se dopouští chyb, které Stallions stojí další cenné síly, yardy a body... Potom Pardubice z tohoto důvodu a možná i z jiných příčin často vypadají jakoby se ani nesnažili.

Druhá půle už ale vypadala trochu jinak. Pardubice skórovali po velmi pěkném drivu, kdy ukázali, že jejich ground game může být efektivní a po dvou pass connections dua Miler - Kakos, které nakonec a jako již tradičně znamenalo touchdown. I obrana se trochu vylepšila a nejlepší hráč obrany Filip Šupej zaznamenal letošní první interception. Pardubicím se podařilo i zalehnout vypadlý míč a počet turnoverů se srovnal na 2:2. Ale Monarchs hráli svou hru, která jim zajistila i výbornou druhou půli a zvýšili svoje vedení o 24 bodů. Monarchs hrají dobrý fotbal, škoda je jen to, že jejich hráči nedokáží udržet své emoce na uzdě, nadávají, při zápase zaznělo i "zabiju toho zm***" směrem k Filipovi Šupejovi, který je již tradičně se svým nekompromisním a efektivním stylem tacklování jedním z nejnenáviděnějších a nejobávanějších obránců v lize. I po svém druhém zápase Monarchs ukázali, že v téhle sezóně aspirují na svůj první juniorský titul a už příští víkend může ukázat, jak to mezi Lions a Monarchs bude vypadat, i když play-off, které mají oba týmy už jisté, je zcela jinou soutěží.

Rozhodčí zápas opět zvládli a jejich výkon byl celkově dobrý. V zápase dobře zahrála offensive line, která nedovolila ani jeden sack a umožnila TB Romanu Kučerovi předvést letošní nejlepší výkon. Platnou silou na hřišti byl navrátilec do sestavy Petr Kalhous, který dobře blokoval. V obraně i přes zdravotní potíže opět dominoval Filip Šupej.