Home  /  Zprávy  /  ČJLAF 2005 - utkání o 3. místo: Prague Lions - Brno Alligators (Zelinka, Stříbrný, Řezáč)

(so) 29. říjen 2005, Filip Hobza
Po první čtvrtině, ve které se střídaly útočné série obou týmů skoro přes ?kopírák?: zisk útočné pozice někde v půli svého území - skoro žádné získané yardy - a potom punt + výborná vyrovnaná práce obran, měli celkově ?navrch? Lions, neboť se jim aspoň podařilo získat jako prvním first down. Totéž se Alligators podařilo až ve 2. čtvrtině, ve které byl rozhodujícím momentem 3 down na 31 yardech, na které se útok Alligators dostal po úspěšné sérii běhů Vernera a Kůgela, když Tomáš Fortelný hodil interception a rázem se útok Lions ocitl na 31 yardech. Po 2 útočných sériích se díky 20yardovému běhu Monari Sokola dostávají do vedení 6:0. Následným conversion si Sokol a tým Lions připisují další 2 body.
V závěru 2.čtvrtky (4min do konce)  trenér Lions Kocián mění strategii běhů, což se mu vyplácí. Na silové běhy (bohužel co akce to málem first down) nedokáží obránci Alligators reagovat a dovolují 6 yd před svou endzónou Michalovi Kozlíčkovi skórovat další touchdown ? on sám přidává další 2 body a posílá svůj tým na poločasový odpočinek s 16 bodovým vedením.

Útočník Lions Michal Kozlíček č.30 (autor 14 bodů) s míčem stíhán obráncem Lukášem Lochmanem (č.99).

Po přestávce pokračuje útok Lions s průraznými běhy bokem, na které brněnští obránci nejsou schopni reagovat. Jejich problémem i nadále zůstává neschopnost zbavit se fullbacka a včas zneškodnit runningbacka, což Lions patřičně využívají a tak není divu, že se brzy ocitají v redzóně, ze které už není problém pro Kozlíčka skórovat dalších 6 bodů. Obrana Alligators však nedovolila útoku potvrzení za 2 body.
Na 27 yardech při 3. downu házel Fortelný dlouhý přesný pas na Balabána, ten však míč nezpracoval, vypadl mu, ale duchapřítomný Marek Socha jej ze vzduchu zachytil a doběhl až do endzóny pro první touchdown Alligators. Pekárkův kop za bod je zblokován. Následná útočná série Lions vychází na 0 získaných yardů a tak volí punt, kterým umisťují útok Alligators pouze na 1 yard před jejich endzónu, která se ukázala pro Fortelného až velmi blízkou, neboť je zde skládán hráčem obrany Lions Markem Mosteckým (safety ? složení útočícího hráče s míčem v jeho endzńě = 2 body), který zvyšuje vedení Lions na 24:6.

Jan Verner (autor 6 bodů) v útočné akci, cestu mu ?čistí? č.78 Tomáš Machač.

Po neúspěšně kopnutém puntu se Lions dostávají na vzdálenost 20 yardů před endzónu Alligators a na 2 pokus ji také Marcel Vítek pokoří a zvyšuje na 30:6. Na 32:6 upravuje quarterback Boháček dobře zahraným conversion.
2 minuty a 10 sekund zbývalo do změny stran, když se rozhodl Fortelný ze svých 15yardů (!) házet dlouhý pas na Vernera, risk mu vychází a Verner skóruje další touchdown a snižuje skóre na 32:12. Pekárek je opět v extrapointu neúspěšný.
Poslední čtvrtina není chudá na fumbly, ten první získává Kuparowitz, ten druhý  na půl yardu před vlastní endzónou Příhoda. Opět se blízkost  endzóny ukázala pro Fortelného osudnou, neboť ho Dundáček v ní skládá a upravuje skóre na finálních 34:12.

Quarterback Tomáš Foretelný (č.12) při útočné akci.

Zápasem o 3. místo se hráči VSK VUT BRNO ALLIGATORS rozloučili s herní sezónou 2005, ale výstroje nebudou odkládat k ?zimnímu spánku?, neboť se opět sejdou pohromadě na výběrovém kempu Českého juniorského národního týmu 12 a 13. listopadu v Praze. Výběrem byl pověřen Frederick W. Armstrong III (USA) a David Ospalý. Mistrovství Evropy juniorů se hraje příští léto ve Švédsku.
Někteří hráči juniorského týmu (od 17 let včetně)budou mít příležitost si ještě dokonce roku zahrát americký fotbal na Halovém mistrovství (11.12.2005, sportovní hala v Průhonicích u D1).

Quarterback domácích Petr Boháček s míčem.

Hlavní trenér Rostislav Stříbrný dodal:
?Dnešní den nebyl pouze svátkem fotbalu, ale také Dnem vzniku samostatného Československého státu. Hrálo se netradičně v pátek, počasí bylo na fotbal přímo ideální a věřím, že si všichni hráči i diváci užívali oba dva zápasy, především pak velice napínavé finále.
Na zápas jsme museli vyrazit brzy ráno, ani v nejmenším se to však nepodepsalo na celkovém herním projevu celého týmu. Zápas jsme sice nevyhráli, ale myslím, že nikdo z našeho týmu nemůže být zklamaný. Po velice nezdařeném předchozím zápase s Bratislavou, nastoupili hráči jako vyměnění, všichni podali stoprocentní výkon za který se nemusí stydět. Do Prahy jsme rozhodně nepřijeli prohrát, soupeř byl ale nad naše síly.

Michala Kozlíčka č.30 (Lions) s míčem skládá č.63 Richard Gazdík, sekunduje mu Miroslav Toman (č.91).

V offense se nám bohužel příliš nedařila pasová hra a ani hra po zemi nebyla úplně ideální, důvody jsou zřejmé: celková rychlost všech běhových her, minuté bloky na lajně a nepřesnost pasů. Pěkný zápas v offense odehrál QB Tomáš Fortelný, OL Tomáš Machač a Richard Gazík a také naši receiveři. Právě díky dlouhým pasům na Jana Vernera a Marka Sochu se nám podařilo dvakrát skórovat TD. V obraně hrál tradičně velice dobře DT Tomáš Kuparowitz, který má na kontě mnoho tacklů v backfieldu, stejně tak jako na obě strany hrající Tomáš Machač. Kvůli zranění starting QB domácích Jiřího Sýkory musel zaskočit nováček, nebyla tedy příliš možná pasová hra, což nám situaci částečně ulehčilo. Bohužel se nám nedařilo zastavovat běhy do vnějších děr offensivní lajny i přes značné úsilí trenérů hráče přimět k důslednější hře.

Hráče s číslem 47 (Lions) Milana Novotného skládá David Příhoda (č.52, Alligators)

Kvůli věku za juniorský tým nebudou moci příští rok nastoupit pouze 4 hráči současné sestavy, což je rozhodně nejméně ze všech týmů letošní ČJLAF. Skýtá to tedy velkou budoucnost nejen pro nás, ale také pro nastávající výběrový kemp do národního týmu.
Na závěr bych chtěl poděkovat našemu manažerovi Zbyňku Zelinkovi za obětavou práci a za vše, co pro fotbal dělá, skvělému defensivnímu koordinátorovi Jiřímu Řezáčovi za neúnavnou práci s našimi hráči, dále nesmím zapomenout na asistenty Jana Raspopčeva a Aleše Groška, kteří předali všem našim svěřencům cenné zkušenosti. Děkuji také za zpestření na zápasech našim cheerleaders, které jistě nemalou měrou přispěli k pozitivnímu naladění celého týmu.
Věřím, že všem se divákům se průběh a samotné vyvrcholení juniorské sezóny líbilo a že budou i nadále příznivci sportu, zvláště pak toho nejkrásnějšího - amerického fotbalu.
MVP zápasu: Tomáš Fortelný, Tomáš Machač a Tomáš Kuparowitz za neúnavný a maximálně koncentrovaný zápas.?

Útočníka Lions s míčem skládá Martin Kotačka (č.19).

Asistent trenéra a trenér obrany Jiří Řezáč dodal:
?V dnešním zápase o 3. místo jsme změřili síly s hráči Prague Lions. První čtvrtina byla ve znamení obran ani jedna z nich nedovolila útokům nějaký výraznější posun. Ve druhé čtvrtině se nám bohužel přestalo dařit zastavovat průrazné běhy soupeře a tým Lions získal první body zápasu. Ve 3. čtvrtině předvedli Lions opět několik pěkných běhových akcí a vytěžili z nich další 2 TD. Poté ovšem zaúřadoval také náš útok a dvěma krásnými TD pasy QB Tomáše Fortelného na Marka Sochu a Jana Vernera se nám ještě trochu podařilo zdramatizovat zápas. Ve 4. čtvrtině se nám již bohužel nepodařilo skórovat, naopak obrana Lions si připsala 2 body za safety. Tímto bych chtěl týmu Prague Lions pogratulovat k vítězství a poděkovat jim za krásný zápas. Doufám, že se divákům dnešní zápas líbil a podařilo se nám vytvořit pěknou předehru k odpoledním finále.

Pohár za 4. místo v ČJLAF drží Tomáš Fortelný (č.12) se svým spoluhráčem Tomášem Machačem (č.78).

A nyní k hodnocení našeho týmu: Dnes nechci vyzdvihovat hru jednotlivců, ale chtěl bych vyzdvihnout hru celého týmu. Všichni hráči hráli od začátku do konce na 120%, jak v útoku tak v obraně se rvali o každý yard a nechtěli dát soupeři nic zadarmo. Sice se nám nepodařilo vyhrát, ale mám obrovskou radost z nasazení hráčů, z atmosféry na hřišti i mimo hřiště. Na našem týmu bylo vidět, že chceme hrát, chceme se fotbalem bavit a našemu výkonu to jenom prospělo. Doufám, že tato nálada nám vydrží i do dalších sezón a již nikdy se nebude opakovat poraženecká atmosféra z minulého zápasu s Bratislavou.
Tohle bylo poslední vystoupení našeho juniorského týmu letos, takže bych rád poděkoval všem hráčům a všem trenérům, našim cheerleaders za jejich neumdlévající podporu během sezóny a samozřejmě našemu managerovi + ostatním, co se podíleli na bezchybné organizaci jak domácích tak venkovních zápasů. DÍKY VŠEM!!!!!!!!!?

Figura ?basket? cheerleaders Brno Alligators.