Home  /  Zprávy  /  Příbram Bobcats - Prague Lions 0-31

Příbram Bobcats - Prague Lions 0-31

(út) 20. červen 2006, Radek Janhuba

Co napsat o posledním zápase základní části, který jsme sehráli s úřadujícím mistrem ČLAF Prague Lions? Zápas proběhl v tradičním pojetí. Lions předvedli svou standardní hru. Stejně tak rozhodčí. Bobcats se zápasem protrápili, jak je poslední dobou zvykem. Tým kosí zranění, a tak jsme zápas odehráli s minimálním počtem hráčů.

První čtvrtina byla z naší strany otřesná. Hned z prvního útočného drivu Lions jsme dostali TD.V následujících drivech nabídl útok Bobcats soupeři dvě šance na zisk bodů po ztrátách míče v bezprostřední blízkosti end zony. Lioni je až na dva nepřesné PAT využili. Náš jediný first down byl po faulu Lions. Skóre po první části hry 0:19.

Ve druhé čtvrtce jsme se dokázali více soustředit a získávat i yardy. Krásný, cca 15 yardový, běh středem předvedl za přispění OL, RB Tomáš Fix a 10 yardový pas zachytil WR Martin Štěrba. Bohužel útok sám mařil své snažení neuvěřitelnou sérií false startů. Útok Lions se dokázal propracovat až na pozici pro field goal, ale naštěstí pro nás nedokázali balon nasměrovat mezi tyče ? po polovině utkání tedy stav beze změny, stále 0:19.

Třetí čtvrtinu dobře zahájil kick return tým, Kamil Hencl donesl míč na 50 yardů. Náš útok dobrou pozici nevyužil a po třech akcích odevzdal míč soupeři. Lions první akcí, kterou rozehrávali ze svých cca 5 yardů, zkompletovali pas. WR, kterého nedokázal CB pokrýt, nezadržitelně unikal po kraji hřiště, naštěstí na 50 yardech zatáhl za záchranou brzdu LB Standa Melichar. Poté předvedl krásnou akci náš DE Filip Troch, který doslova ukradl míč RB Lions, a dosprintoval až na 8 yardů od TD, kde ho bohužel dostihli hráči Lions. Náš útok tedy měl jedinečnou šanci ohrozit TD soupeře. Zvolili jsme pasovou hru. Na první pokus nás obrana Lions zatlačila zpět, druhý pokus byl nekompletní pas a třetí interception. Co dodat... Lions poté předvedli krásný cca 30 yardový běh, ale po zachyceném interceptionu naším CB Víťou Mikem opět předali míč zpět do našich rukou. My jsme však míč po krátké době opět po interceptionu vrátili. Lioni už balon nedali a došli si pro další TD. To už  běžela čtvrtá čtvrtina.

Náš útok předvedl ještě jednou několik krásných běhů RB Toma Fixe po dobrých blocích FB Aleše Kuchaře a úspěšný pas na WR Martina Štěrbu, to však bylo z naší strany vše. O další zajímavé momenty se starali jen hráči Lions. Napřed po interceptionu dosprintoval jeden z obránců Lions až do naší end zony. TD však nebyl uznán pro blok do zad jednoho z jeho spoluhráčů. Zahanbit se nenechal ani útok Lions, který předvedl nejkrásnější akci zápasu. RB Lions převzal míč na svých cca 10 yardech a po třech minutých tacklech naší obrany si doběhl pro krásný TD přes celé hřiště. Skóre 0:31.

Náš tým čeká tuto sezónu již jen barážový dvojzápas s vítězem ČLAF divize B. Doufejme, že obrana si udrží dobrou formu z předešlých zápasů, kdy vždy dokázala získat spoustu míčů. Útok má na čem pracovat a tak nezbývá než se naplno vrhnout do tréninku.