Home  /  Zprávy  /  Semifinále ČJLAF 2006: Lions a Panthers vítězně

Semifinále ČJLAF 2006: Lions a Panthers vítězně

(út) 24. říjen 2006, Filip Hobza
Prague Lions ? Brno Alligators 42-10
První letošní soutěžní setkání Západu a Východu naplnila očekávání těch, kdož věřili ve větší herní kvalitu Západu a naopak ti, kteří predikovali vyrovnaný souboj již v druhé čtvrtině zjistili, jak hluboce se mýlili.
Ačkoliv Lions celý zápas odehráli s jedinou formací (3-TE-set, přičemž překvapivě jen 1 TE stál na line of scrimmage) a celkový počet passů by na svých prstech spočítal i zasloužilý dřevorubec, tak na Alligators na runy Marcela Vítka, Jordana Dornana a příležitostně Michala Kozlíčka nedokázali najít protizbraň. Dominance lionského útoku byla taková, že s vyjímkou interceptionu, který zachytil Tomáš Vítek, všechny divy prvního poločasu skončili touchdownem. Obrana Alligators přitom nebojovala jen s hbitými running backy, ale i s velmi špatně zvoleným obutím mnoha hráčů, kteří se na předzápasovým deštěm lehce pokropeném trávníku pohybovali s očividnými problémy.
Lions začali zhurta. Hned při první akci přeběhl Dornan celé hřiště, kde ale zjistil, že námaha byla zbytečná, protože faul touchdown zrušil. Naneštěstí pro Lions a jměnovitě Dornana, to byl teprve první z jeho tří neuznaných prvopoločasových touchdownů (dva kvůli faulům, jeden pro vyšlápnutí ze hřiště). Jak již ale bylo uvedeno, Lions všechny své drivy zakončili touchdownem, takže Lions se rozhodnutími rozhodčích evidentně rozhodit nenechali.
Útok Brna začal obsluhu downmarkerů zaměstnávat až od poloviny druhé čtvrtiny a zejména skrze runy Tomáše Vrány. ´Gators se nejprve ozvali úspěšným 33y field goalem Radka Pekárka, poté tentýž hráč branku netrefil ze 40 yardů a úspěšný 2-minute-drill zakončený passem Tomáše Fortelného na Lukáše Dvořáka přinesl jediný passing touchdown utkání. Po kickoffu zbývalo do poločasu pouhých šest vteřin, ale Lions místo možná očekávaného zakleknutí předali míč Dornanovi se slovy ?Běž, Jordane, běž? a Dornan běžel. 65 yardů až do endzony.
Ačkoliv se gameplan obou týmů příliš nezměnil ani v druhém poločase, byl již zápas bodově i yardově vyrovnaný. Nejvýraznější vzrušení tak byl patrně sack Dennise Butza v bezprostřední blízkosti endzony, kdy se vzduchem nesla vůně safety.

Trenér Alligators Rostislav Stříbrný:
?Poměrně velkým zklamáním pro nás skončil seminfinálový zápas s Prague Lions. Prakticky celý zápas jsme hledali účinnou zbraň na Lionskou obranu i útok a i když se nám občas nějaká hra vydařila, Lions měli zápas po celou dobu utkání pod kontrolou.
Celkem spokojen dnes mohu být s celkovým projevem offense, která se až na rozpačitý začátek dokázala posouvat k soupeřově endzone. Do zápasu jsem nastupoval s vědomím, že Lions jsme schopni přehrát pasově, protože se mohu spolehnout na dobře házejícího Tomáše Fortelného a dobře chytajícího Lukáše Dvořáka a Tomáše Valíka. Velmi nejistě dnes působila naše O-line, která nedávala dostatek času ani RB's ani QB na precizní odhození pasu.
I když to v předchozích zápasech nebylo zvykem, nemohu být dnes spokojen s hrou obrany. Obrana byla vždy schopna náš tým podržet v krizových situacích a dávat tak dobrou pozici pro offense. Celkovým neštěstím pro nás bylo pokrytí velmi sehrané ofensivní formace Lions - Double Wing T, zvláště pak běhů okolo O-line.
Nezbývá nám nic jiného, než se soustředit na zápas o 3. místo a snažit se ukázat, že tým Brno Alligators fotbal hrát umí...?

Scoring summary:
1.čtvrina
LIO ? TD ? 7-0 ? Michal Kozlíček, 10y run (kick Filip Fidler)
LIO ? TD ? 14-0 ? Marcel Vítek, 24y run (kick Filip Fidler)
LIO ? TD ? 20-0 ? Jordan Dornan, 9y run (kick Filipa Fidlera zblokovaný)
ALL ? FG ? 20-3 ? Radek Pekárek, 33y
LIO ? TD ? 28-3 ? Jordan Dornan, 52y run (2pt run Marcel Vítek)
ALL ? TD ? 28-10 ? Lukáš Dvořák, 11y pass od Tomáše Fortelného (kick Radek Pekárek)
LIO ? TD - 35-10 ? Jordan Dornan, 65y run (kick Filip Fidler)
LIO ? TD - 42-10 ? Jakub Musil, 8y run (kick Filip Fidler)

Zranění: David Příhoda (Alligators)
Rozhodčí: Valenta, R.Bartošek, Bouzek, Glaser, Rosíval
Diváků: 100
Počasí: zataženo, po slabém dešti, 15°C
MVP zápasu: Jordan Dornan (Lions)

Bratislava Monarchs ? Prague Panthers  6-24
Druhé semifinále ČJLAF přineslo podle očekávání vyrovnaný souboj s úspěšnějším koncem pro hosty z Prahy a finále příští sobotu tak bude All-Prague záležitostí.
Monarchs do utkání nastoupili s vědomím, že hvězdy útoku WR Martin Reich a RB Branislav Balaďa jsou ?doubtful? (nakonec nastoupil na výrazné limitovaný počet akcí pouze Balaďa), tým je neporažen, ale současně nemusel podstoupit skutečný test jeho kvalit. Na druhé straně Panthers byli v plné síle a formou na vzestupu.
Celý první poločas byl bojem o území a obdobím, kdy obrany nedovolily útokům více než jeden úspěšný drive na každé straně. Panthers otevřeli účet utkání 28y passem Ondřeje Růžičky na Jana Wajtra, když hráli čvrtý a velmi dlouhý down. Obrana ale quaterbacka nedokázala dostat pod patřičný tlak a hlavnímu objektu zájmu pantherských passových akcí nevěnovala patřičnou pozornost. Monarchs odpověděli v zápětí krátkým během Rolanda Špaise.
Pokud byl první poločas poziční bitvou, tak začátek druhého poločasu byl festivalem chyb. Nejprve hráči Panthers nepochopitelně na vlastní pěst zkusili onside kick, ale výhodnou pozici QB Monarchs Ivan Brauner odmítl interceptionem. Svoji chybou vzápětí napravil chyceným interceptionem, který vrátil až do endzony, ale touchdown byl pro faul zrušen. Následoval ale další interpception a po konečně souvislejším drivu neúspěšný field goal Panthers, na který Bratislava navázala velmi krátkým puntem.
Zde se již cesty obou týmů rozešly. Brauner hodil ještě další dva interceptiony a ve velmi sporné akci fumbloval míč, který rozhodčí k překvapení všech přisoudili Pražanům. Naproti tomu, Panthers skórovali třemi rushing touchdowny Jaroslava Zemana, který předvedl famózní výkon. Zemanův fyzický fond byl patrně nevyčerpatelný, protože v útoku odehrál bez jedné všechny akce, mnohokrát při runech zlomil minimálně jeden tackle a v závěru utkání, kdy již byla obrana Monarchs zjevně unavená, se patrně teprve dostával do optimálního tempa.
Panthers se zcela po zásluze stali prvním juniorským týmem, který v Bratislavě vyhrál a ?match-up? Jordan Dornan (Lions) vs Jaroslav Zeman (Panthers) bude ozdobou finále.

1.čtvrina
PAN ? TD ? 0-6 ? Jan Wajtr, 28y pass od Ondřeje Růžičky (kick aborted)
MON ? TD ? 6-6 ? Roland Špais, 1y run (kick aborted)
PAN ? TD ? 6-12 ? Jaroslav Zeman, 8y run (kick aborted)
PAN ? TD ? 6-18 ? Jaroslav Zeman, 84y run (kick Jana Wajtra zblokovaný)
PAN ? TD ? 6-24 ? Jaroslav Zeman, 6y run (kick Jana Wajtra neúspěšný)

Rozhodčí: Rosíval, R.Bartošek, Bouzek, Glaser, Janvári
Diváků: 130
Počasí: zataženo, 15°C (hřiště extrémně prašné)
Délka zápasu: 2:15
MVP zápasu: Jaroslav Zeman (Panthers)

Příbram Bobcats ? Havířov Devils  0-14
Paralelně s prvním semifinálovým utkáním proběhl v Příbrami i zápas o celkové 5. místo mezi po základní části třetími týmy západní a východní divize ? Bobcati vzhledem k vyššímu bodovému zisku hostili tým Havířov Devils. Po neúspěšném přímém boji o postup do play-off s týmem Prague Panthers z posledního kola základní části se však obhájcům mistrovského titulu nevydařilo ani poslední utkání sezóny, když podlehli Devils 0:14 (po čtvrtinách 0:7, 0:7, 0:0, 0:0). Výsledek zajistil Devils konečné 5. místo, tým Bobcats tak letos končí na místě 6.

Finále se bude hrát v sobotu 28.10. na stadiónu Univerzity Karlovy v Bruslařské ulici na Praze 10, od 14.00. Vstupenka na toto utkání bude v prodeji na místě za 50 Kč.