Home  /  Zprávy  /  Přátelsky: Havířov Devils - Liberec Highlanders 19-8

Přátelsky: Havířov Devils - Liberec Highlanders 19-8

(út) 10. duben 2007, Michal Rosíval

Dříve než zápas začal, musel tým Devils Havířov řešit dva velké problémy. Prvním z nich a opravdu závažný byl ten, že na přátelské utkáni nedorazil ani jeden rozhodčí, i když jsme o ně požádali v předstihu a to alespoň o tři. Nakonec s velkou omluvou, že opravdu rozhodčí nemůžou (opravdu?), nám byli přislíbeni dva rozhodčí. Jeden z nich (Honza Ermis) se ze zdravotních důvodů omluvil 2,5hod před zápasem a druhý nedorazil vůbec. Netuším, jak bychom se zachovali, kdybychom tento přátelský zápas hráli s některým ze zahraničních klubů. Asi bychom s tím měli něco dělat!? Druhou nepříjemností bylo 2 hodinové zpoždění týmu z Liberce, které bylo zapříčiněno poruchou autobusu. Po domluvě obou trenérů, že tento zápas budou pískat oni dva (za to velké díky) zápas začal.

První čtvrtina byla velmi nervózní a s mnoha chybami na obou stranách.V druhé čtvrtině se podařilo týmu Devils po krásnem pasu Alana Kosnieovského na WR Adama Javorka, který po následném běhu, kde doslova protlačil přes obranu soupeře, skóroval. Poté se hráčům z Liberce podařilo párkrát utéct po stranách a ukázali tak na možnost, jak tým Devils přehrát.Toto snažení jím přerušila přestávka. Začátek druhé poloviny hry lépe vyšel hráčům Liberce a po pěkných bězích krajem se jim podařilo skórovat a potvrdit za dva body. Následovalo oživení hry týmu Devils které se dostalo přes celé hřiště a přesným pasem se podařilo Alanu Kosnieovskému najít Dana Balažoviče a skórovat. V poslední části se podařilo obraně Devils zatlačit na útok Liberce a byl z toho fambl a skórování obrany. Tento přípravný zápas se vedl ve velmi slušném duchu a oba trenéři mohli vyzkoušet všechny hráče a různé varianty svého týmu. Výsledek pro ně nebyl tak důležitý.

K počtu rozhodčích na zápase se váže i určité zamyšlení v sekci Forum a nová anketa

V druhém víkendovém přípravném zápase prohráli Prague Lions s účastníkem první německé ligy Weinheim Longhorns 16-29. Článek (v němčině) o utkání naleznete zde