Home  /  Zprávy  /  Bratislava Monarchs - Prague Panthers 3-36

Bratislava Monarchs - Prague Panthers 3-36

(po) 2. červenec 2007, Michal Rosíval

Panthers zápas začali dobře, prvním drivem přešli celé hřiště a ujali se vedení. To ale bylo z jejich strany v prvním poločase zcela vše. Přinejmenším, co se herní kvality týče. Místo hry se totiž soustředili spíše na jiné věci a místo skóre jim narůstali ztracené yardy kvůli faulům. V závěru poločasu dokonce Marek Holeš field goalem snížil na rozdíl pouhých tří bodů.
V druhém poločase se ale Pražané začali plně  soustředit na hru a stejně jako v prvním letošním vzájemném zápase se od Bratislavanů dokázali výsledkově odpoutat. Přitom ani v druhém poločase to rozhodně nešlo samo, protože v úvodu měli Monarchs po fumblu (celou sezónu problém Panthers) možnost ujmou se vedení, ale relativně dobrou pozici nedokázali zužitkovat. Rozhodujícím momentem, který definitivně zlomil odpor byl lahůdkový TD pass Jacoba Shruma na Dana Beneše.
Panthers na jednu stranu ukázali, že rozhodně nejsou strojem na vítězství, protože proti výrazně oslabené Bratislavě asi s vyrovnaným poločasem nepočítali. Na straně druhé, dokázali v druhém poločase zlepšit svoji hru a vyhrát. Monarchs hráli celý zápas překvapivě dobře v útoku i obraně. Útok velmi konzervativní "west coast offense" dokázal posunovat míč, střídající runningbaci hlavně běhy středem, "third-stringer" quaterback Michal Horniš pak předvedl velmi solidní tři čtvrtiny.

PAN - TD - 0-6 - Jacob Shrum, 0y run (2pt conversion pass neúspěšný), 7:54
MON - FG - 3-6 - Marek Holeš, 31y, 1:00
PAN - TD - 3-12 - Jacob Shrum, 7y run (2pt conversion pass neúspěšný), 7:20
PAN - TD - 3-20 - Daniel Beneš, 46y pass od Jacoba Shruma (Jan Kolek 2pt conversion pass od Jacoba Shruma), 1:24
PAN - TD - 3-28 - Jan Kolek, 8y pass od Jacoba Shruma (Miloš Hildebrand 2pt conversion pass od Jacoba Shruma), 5:52