Home  /  Zprávy  /  Prague Lions mistry České juniorské ligy!

Prague Lions mistry České juniorské ligy!

(ne) 4. listopad 2007, Michal Rosíval

Junioři Monarchs třikrát za sebou vyhráli základní část, ale při započítání jedné účasti seniorky již počtvrté ze čtyř případů nezvládli finálový zápas. Tentokrát v opravdovém vyvrcholení sezóny podlehli, kteří se na juinorský trůn vrátili po dvouleté odmlce a potvrdili magii domácího prostředí, když i v šestém zápase mezi těmi to soupeři vyhrál tým, na jehož stadioně se zápas hrál.
Každý tým měl ve finále jednu oblíbenou akci, kterou hojně využíval - Lions reverse run s "tightendem" Jakubem Mahlerem, s kterou Monarchs zjevně nepočítali, protože ve vzájemném zápase v základní části ji Pražané nezahráli ani jednou; Bratislava run quaterbacka Matúše Radeva, který sice nebyl hlášenou akcí, ale zpravidla povedenou improvizací.
Zápas rozhodl patrně začátek zápasu, kdy byli Lions lepší a vypracovali si dvoutouchdownové vedení, které Bratislava dokázala snížit (dvěmi runy Radeva) v samotném závěru poločasu. V druhém, vyrovnaném, poločase Lions náskok nejprve zvýšili passem na v endzone zcela volně stojícího Ondřeje Hájka, který na původní rozdíl vrátil Štefan Slovák tři a půl minuty před koncem. Obrana Monarchs se s útokem Lions vypořádala stylem 3&out, ale útok vítězný touchdown přidat nedokázal a skončil 25 yardů od endzóny Lions.

LIO - TD - 6-0 - Jakub Musil, 2y run (2pt conversion run neúspěšný); 1:19
LIO
- TD - 12-0 - Jakub Mahler, 1y run (2pt conversion run neúspěšný); 7:43
MON - TD - 12-8 - Matúš Radev, 2y run (Matúš Radev 2pt conversion run); 1:50
LIO - TD - 19-8 - Ondřej Hájek, 23y pass od Petra Boháčka (Ondřej Šisl kick); 8:26
MON - TD - 19-14 - Štefan Slovák, 5y run (2pt conversion run neúspěšný); 3:39