Home  /  Zprávy  /  NFL - Week 14

NFL - Week 14

(út) 11. prosinec 2007, Radek Janhuba
Philadelphia Eagles (5-8) ? New York Giants (9-4)
Oba týmy hrají v divizi NFCE. Zatímco pro Eagles by výhra z hlediska playoff nebyla už nijak rozhodující, pro Giants ano. První čtvrtina byla jasně v režii Philadelphie, útok New Yorku zaznamenal pouze dva 1st downy. RB B.Westbrook (20 pro 116yds) hned v prvním drivu ukrojil obraně Giants 68yds a skóroval po passu QB D.McNabba (20 ze 30 pro 179yds a 1TD), který se vrátil po zranění. V druhé čtvrtině se však RB Giants R.Droughons 35yds během dostal na hranici jednoho yardu od endzóny Eagles. Obrana domácích však skvěle odolala. Kicker L.Tynes pak přidal ještě jeden FG ? 7-6. Po poločase našel E.Manning (17 z 31 pro 219yds a 1TD) několikrát volného WR P.Burresse (7 pro 136yds a 1TD), který nakonec skóroval. Giants pak skórovali jen FG, taktéž Eagles a 4Q se dohrávala za výysledku 16-13. D.McNabb posunul útok na polovinu Giants a K D.Akers měl  vyrovnat zápas 57yardovým FG, trefil tyč a Giants si výhrou 16-13 udrželi šanci na WildCard.

Tennessee Titans (7-6) ? San Diego Chargers (8-5)
Zápas začal útokem Titans, ale V.Young (13 z 21 pro 121yds a 2INTs) jej ihned ukončil interceptionem. QB Chargers P.Rivers (21 ze 40 pro 228yds, 2TD a 2INTs) se ale zachoval mile a balón obraně domácích ihned vrátil také interceptionem. Útok Chargers se trápil a ještě k tomu se zranil P.Rivers, kterého nahradil B.Volek. Naštěstí se Rivers vrátil rychle zpět a Volek stihl hodit ze 2att jen 1INT. Po prvním poločase bylo skóre jen 3-0. O vyrovnání se postaral v třetí čvrtině K N.Kaeding. První TD zápasu si vzal na starost RB Titans Chris Brown. Na začátku 4Q přidal další rushing TD L.White (30 pro 113yds a 1TD) a Chargers prohrávali 17-3. Pak si ale coach San Diega vzpomněl, že má v týmu loňského MVP. LaDainian Tomlinson (26 pro 146yds a 1TD) vzal vše do svých rukou a sám dotáhl útok San Diega přes celé hřište až do touchdownu. Minutu a půl před koncem měli Chargers poslední šanci. P.Rivers našel dvakrát za sebou Ch.Chamberse, poté dostal balón do rukou LT a posunul ho na vzdálenost 1yd od TD. Zápas vyrovnal 9 vteřin před koncem QB Rivers passem na TE T.Heapa. Prodloužení je něco pro hvězdu Tomlinsona, který si 15 yardovým během připsal už třetí TD v prodloužení v kariéře. Konečný výsledek byl 23-17. San Diego má stále šanci na postup do PO.

Detroit Lions (6-7) ? Dallas Cowboys (12-1)
Rozhodně nikdo nečekal napínavou bitvu v tomto zápase, ale opak byl pravdou. Detroit změnil zásadně svůj útok a jako jeden z nejhorších rushing útoků zaznamenal 164 naběhaných yardů. Jako první otevřel skóre RB Lions TJ. Duckett se svým 35yds během. V první čtvrtině ješte upravil skóre na 10-0 kicker J.Hanson. Ve 2Q sice snížil vedení RB M.Barber, ale Lions odpověděli field goalem a touchdownem K.Jonese. Stav utkání byl 20-0. Na poslední minutu prvního poločasu dostal míč do rukou útok Dallasu. Tony Romo (35 z 44 pro 302yds a 2TDs ) tuto minutu lépe využít nemohl. Posouval svůj útok jak vzduchem ale i během. Vše ukončil passem na M.Barbera. Hned v druhém poločase QB domácích J.Kitna (22 z 36 pro 248yds) svými passy rozebral obranu Cowboys a nechal K.Jonese vše dokončit 3yds touchdownem. Cowboys znovu skórovali, opět M.Barber, ale zápas měl v rukou spíše Detroit. Vše mohl stvrdit kicker Lions J.Hanson 35yds field goalem, ten však neproměnil. Dallas mohl vyrovnat, ale TE J.Witten fumbloval 1yd od touchdownu. Cowboys dostali poslední šanci, zbývala necelá minuta do konce zápasu. Tony Romo pod tlakem hrát umí, jak už v tomto zápase předvedl. Svým 16yds passem nechal odčinit svou chybu TE Jasona Wittena (15 pro 138yds a 1TD). Dallas Cowboys tak senzačně obrátili zápas a zajisitili si tak postup do playoff.

New England Patriots (13-0) ? Pittsburgh Steelers (9-4)
Tom Brady nepřekvapivě překvapil s dalším 4 touchdownovým a 400yardovým zápasem. Zápas mezi Steelers a Patriots byl dlouho očekávaný a někdo dokonce předpovídal výhru Pittsburgu nad dosavadním králem NFL. Nic z toho se neudálo. Steelers prohráli 34-13. Patriots předvedli odvážnou akci flea flickeru. T.Brady (32 z 46 pro 399yds a 4TDs ), WR R.Moss (7 pro 135yds a 2TDs), WR J.Gaffney (7 pro 122yds a 1TD) a WR W.Welker (9 pro 78yds a 1TD) ukázali opět ohromnou sílu passového útoku Patriots.

Ostatní zápasy:
Jaguars převálcovali Panthers, největší zásluhu na otm měli stoupající hvězda D.Garrard (20 z 36 pro 230yds a 2TDs) a F.Taylor (18 pro 132 a 1TD). Packers si zajistili postup do playoff a to hlavně díky R.Grant (29 pro 156 a 1TD) a B.Favre (15 z 23 pro 266yds, 2TDs a 1INT). Buccaneers postrádali QB J.Garciu a prohráli s Texans 28-14. V zápase Bears ? Redskins se zranil nejprve QB Chicaga R.Grossman a hned poté QB Washingthonu J.Campbell. Momentálně nejlepší RB ligy, nováček A.Peterson, nasbíral ze 14ti pokusů jen 3yds. P.Manning (13 z 17 pro 279yds a 4TDs) zářil v drtivé výhře Colts nad Ravens. Další skvělá výkon předvedl QB Broncos J.Cutler (20 z 27 pro 244yds a 4TD).