Home  /  Zprávy  /  NFL ? Week 15

NFL ? Week 15

(po) 17. prosinec 2007, Radek Janhuba
Miami Dolphins (1-13) ? Baltimore Ravens (4-10)
Miami se dočkali konečně vítězství, ale cesta k němu nebyla vůbec snadná. Zápas začali lépe Ravens, když Kicker Matt Stover neomylně proměnil 27yds FG a v druhém poločase přidal ještě jeden 39yds FG, 6-0. Dolphins v druhé čtvrtině snížili field goalem na 6-3, ale QB Ravens Kyle Boller (10 z 19 pro 159yds a 1TD) ihned odpověděl 17yds passem na WR Derricka Massona. Ve třetí čtvrtině útok Miami velmi dobře posouval QB Cleo Lemon (23 z 39 pro 315yds a 1TD), jehož mobility a rychlosti využili Dolphins při klíčovém 4th downu. Miami zahráli v NFL často nevídaný option , kdy na sebe C.Lemon natáhl obránce a pitchem přehodil balón RB L.Bookerovi, který získal první down. Domácí poté skórovali 7yds během RB S.Gado. K.Boller ve 4Q předvedl krásný 40yds pass na WR D.Darlinga, ale ten balón neudržel a pustil ho přímo do rukou SS Dolphins M.Lehana. Po tomto interceptionu C.Lemon dotáhl útok do redzóny Ravens a Kicker Jay Feely 22yds FG neminul. J.Feely přidal další field goal 2 minuty před koncem zápasu a dostal tak Dolphins do vedení 16-13. Na poslední drive Ravens pak nastoupil QB Troy Smith a dostal útok Baltimoru až na vzdálenost 1yd od touchdownu domácích, ale protože to byl jíž 4th down, coach se však rozhodl pro jistější variantu a vyrovnal field goalem na 16-16. Prodloužení začal útok hostí a RB W.McGahee obranu Dolphins ničil svými běhy. Kicker M.Stover měl rozhodnout zápas a svým 44yds FG potvrdit, že Dolphins na výhru nemají. Minul. A hned na to C.Lemon, který odehrál skvělý zápas, našel na krátkém slantu TE Grega Camarilla a ten 63yds sprintem vyhrál Miami Dolphins zápas. Dolphins ani Ravens žádnou šanci na postup do PO nemají, přesto to byl velmi napínavý zápas a pro Miami důležitá první výhra.

Pittsburgh Steelers (9-5) ? Jacksonville Jaguars (10-4)
V Pittsburghu přichystali týmu z Floridy studené, mokré počasí a dokonce i sníh, ale i přesto Jaguars dokázali zvítězit. První body zápasu připsal v první čtvrtině kicker Jaguars J.Scobee. V druhé čtvrtině se z nepříliš dobrého začátku otřepal Ben Roethlisberger (16 z 33 pro 146yds a 3TDs) a 18yds passem na TE H.Millera převzal vedení nad Jacksonvillem. To však akorát probudilo novou hvězdu týmu z Floridy QB D.Garrarda (17 z 33 pro 197yds, 3TDs a 1INT) a ten zvýšil skóre nejprve passem na E.Wilforda a zanedlouho dlouhým 55yds passem na D.Northcutta. Jags vedli 22-7, ale Steelers se s prohrou smířit nechtěli a RB W.Parker (14 pro 100yds) a QB B.Roethlisberger vedli svůj útok ke dvěma vyrovnávacím touchdownům. Oba dva zajistil QB Steelers, nejprve 11yds passem na WR Hinese Warda a poté dorovnal na 22-22 30yds passem na Nata Washinghtona. Steelers se skvělým comebackem vrátili do hry, ale měli smůlu, RB Jags Fred Taylor (25 pro 146yds a 1TD) měl zrovna svůj letošní nejlepší zápas a rozhodl 12yds TD během. Jacksonville se PO pravděpodobně dočká a to v podobě WildCard. Pittsburgh má PO téměř jisté.

San Diego Chargers (9-5) ? Detroit Lions (6-8)
Detroit asi jen smutně vzpomíná na svůj 6-2 start letošní sezóny. Ten už je pryč a Lions dostali od Chargers pořádnou výslužku. První půlka zápasu byla v režii hvězdy LaDainiana Tomlinsona (15 pro 116yds a 2TDs), ten v tomto zápase překonal rekord legendárního RB J.Browna v počtu TDs v kariéře a drží tak sedmé místo v historických tabulkách. Druhý poločas LT odpočíval a hřišti vládl backup RB D.Sproles (25 pro 122yds a 2TDs). Dobře zahrál i QB Chargers P.Rivers (14 z 21 pro 142yds a 1TD) a šanci dostal i backup QB Billy Volek, který byl jednou sackován a podruhé hodil nekompletní pass, pak už od coache nedostal šanci. Chargers mají PO jasné a Detroit by musel mít opravdu velké štěstí aby se do PO dostal.

San Francisko 49ers (4-10) ? Cincinnati Bengals (5-9)
Favoritem byl tým ze Cincinnati, ale za 49ers nastoupil ke svému prvnímu NFL startu QB S.Hill a zářil. Nejprve v 1Q skóroval sám během, načež však hned odpověděl QB Bengals C.Palmer 52yds dlouhým pass TD na Chrise Henryho. Ale S.Hill (21 z 28 pro 197yds a 1TD) si asi lepší start kariéry přát nemohl a přidal další TD passem na skvěle hrajícího TE V.Davise. Pak už se jen kopalo a bránilo. Povedený zápas měl nováček 49ers LB P.Willis (5-1) a hlavně mladý RB F.Gore (29 pro 138yds). Úkázalo se, že i když jsou 49ers 4-10 a už jistě nepostupují do PO, mají mladý a prespektivní tým.

Ostatní zápasy:
Ve sněhové bitvě mezi Clevelandem a Buffalem zvítězili Browns 8-0, nepadl jediný touchdown. Eagles porazili Cowboys a D.McNabb (23 z 41 pro 208yds a TD + 81 rush yds) ukázal, že problémy se zraněním jsou pryč. Patriots hráli a vyhráli. Saints i bez RBs Reggieho Bushe a Deuce McAllistera vyhráli a mají stále šanci dostat se do PO. P.Manning (22 z 39 pro 276yds 1TD) ve výhře na Oaklandem, kde si zahrál také jednička draftu J.Russel (2 z 5 pro 10yds), nic moc na 1st draft pick. V zápase mezi Redskins a Giants se hodně běhalo, C.Portis(25 pro 126yds a TD ) a B.Jacobs (25 pro 130yds). QB Giants E.Manningovi (18 z 52 pro 184yds a TD a fumble) to zase moc nešlo, ostatně jako skoro celou letošní sezónu.