Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2019  /  Paddock liga 2019  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Aquaponik Ostrava Steelers
56 : 14
Brno Alligators Brno Alligators
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 7 21 21 7
ALL 6 8 0 0
Statistiky

Datum: 9.6.2019 v 15:00
Počasí: Jasno, 27°C
Počet diváků: 250
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), David Hájek (U), Tomáš Frehar (HL), Monika Nguyen Hofrichtrová (LJ), Lukáš Přikryl (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Brno Alligators TD - 0:6 - William Bartels, 9y pass od Tomáš Fortelný (kick neúspěšný); 4:22
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:6 - Douglas Webster, 35y run (Jiří Šimečka kick); 2:15
2.čtvrtina
Brno Alligators TD - 7:14 - David Kilian, 6y run (Jaroslav Doležal 2pt pass od Tomáš Fortelný); 10:47
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 14:14 - Dominik Dvorský, 4y run (Jiří Šimečka kick); 7:03
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 21:14 - Jiří Šimečka, 10y pass od Douglas Webster (Jiří Šimečka kick); 1:36
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 28:14 - Lukáš Sokol, 48y pass od Jan Vysloužil (Jiří Šimečka kick); 0:06
3.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 35:14 - Dominik Dvorský, 80y run (Jiří Šimečka kick); 11:49
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 42:14 - Martin Hloušek, 45y interception return (Jiří Šimečka kick); 9:34
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 49:14 - Douglas Webster, 27y run (Jiří Šimečka kick); 4:58
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 56:14 - Petr Dudek, 11y pass od Alan Kosniovský (Vojtěch Hlaušek kick); 4:05
Komentář k zápasu

K nedělnímu zápasu Paddock Ligy dorazil na hřiště vedoucího týmu skupiny Východ, Ostravy Steelers, poslední tým tabulky, Brno Alligators.

Ale první poločas ukázal, jak vyrovnaná letos nejvyšší liga amerického fotbalu je. Alligators začali velmi dobře a nebýt výborné hry Garretta Griffetha, který zachytil míč z rukou Tomáše Fortelného, mohli brněnští hráči přetavit v body již svůj první drive. 

Reparát na sebe však nenechal dlouho čekat. Ostravský útok se velmi rychle poroučel ze hřiště a Alligators se již nemýlili. Tomáš Fortelný našel Williama Bartelse a nečekaný začátek zápasu byl na světě.

Pak již začal šlapat i útok Steelers a k prvním bodům pomohl zejména Douglas Webster, který nejprve úspěšně nacházel své recivery, aby zakončil celý drive dlouhým během pro touchdown.

Brněnský tým však zbraně nesložil. Předvedl další povedený drive. Zejména po zemi jej táhla dvojice running backů Filip Špringer a David Kilian. David Kilian si nakonec doběhl pro krátký touchdown a Alligators zase vedli.

Poté přišel asi zlomový moment zápasu. Alligators hráli velmi povedený první poločas a obrana donutila útok Steelers opět pouze puntovat. Punt však trefil jednoho z brněnských hráčů nešťastně do zad a ostravští hráči se dostali zpět na míč ve výhodné pozici. A příležitost Steelers rychle využili. Pro desátý touchdown v sezóně si doběhl Dominik Dvorský. Bylo vyrovnáno.

Když potom zapnula i ocelová obrana na plné obrátky, mohla se nejprve prosadit dvojice Webster-Šimečka. A těsně před konce prvního poločasu i po pěkném “double-passu” z rukou Jana Vysloužila i Lukáš Sokol.

Na poločasovou přestávku se tak šlo za stavu 28:14 pro Steelers, ale Alligators stále hráli velmi dobrý fotbal a vypadalo to, že není ještě zdaleka nic rozhodnuto.

Všechny alligatorské naděje a asi i vůli něco s výsledkem udělat však zmrazil Dominik Dvorský. Hned první akcí druhého poločasu zaznamenal 80yardový touchdown a Alligators se již nedokázali zvednout. 

Zápas nakonec dohráli ve čtvrté čtvrtině na obou stranách náhradníci. Za Steelers se prosadil i Alan Kosniovský a ostravský tým bude muset dlouho hledat v týmových statistikách, kdy naposledy během jednoho zápasu hodili touchdown tři různí hráči.

Povinná výhra Steelers sice nakonec vypadá asi tak jak se očekávalo, ale cesta k ní určitě taková nebyla. Alligators ukázali, že hrají velmi dobrý fotbal a hlavně první poločas se jim podařilo zaskočit favorita a hrát se Steelers rovnocennou partii.

Autor článku: Jan Klimeš