Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  ČLAF 2014  /  ČLAF C  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Karlovy Vary Warriors
0 : 8
Liberec Titans Liberec Titans
Q1 Q2 Q3 Q4
WAR 0 0 0 0
TIT 0 0 8 0

Datum: 17.5.2014 v 14:00
Počasí: Přeháňky, 10°C
Počet diváků: 166
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Michal Vencovský (HL), Adam Dvořáček (LJ)
 

Scoring summary
3.čtvrtina
Liberec Titans TD - 0:8 - Kristián Koller, 5y run (Ladislav Pulec kick); 5:30
Komentář k zápasu

Do Karlových Varů přijel loňský finalista 7s divize – Liberec Titans. Domácí do zápasu vstupovali s pokorou a respektem k soupeři, který v předchozí sezoně porazil Západočechy vysokým rozdílem 45:0, čímž Warriors nadělil největší porážku soutěžní historie.

Titans přijeli na západ Čech s rozehraným a dobře fungujícím útokem a sehranou obranou. Zápas byl po celou dobu soubojem výborných obran. Ta karlovarská nedovolila severočeskému favoritovi v první půli téměř nic a ani produktivní quarterback Koller nebyl schopný najít skulinu v konsolidované obraně domácího týmu.

Liberečané byli několikrát dotlačeni do situace „tři a ven“, kdy nebyli schopni získat ani jeden first down. V jedné z takových situací se zvrhnul pokus o punt ve fake play, ale pozorná domácí obrana zastavila utíkajícího hráče ještě před požadovanou hranicí. Warriors se dostali na míč necelých 30 yardů před endzónou, ale ani odtud nebyli schopni udeřit.

Útok karlovarského týmu se celkově trápí – v dosavadních třech zápasech skóroval jen jeden touchdown. O zbylých 8 bodů, které si Warriors připsali, se postaral dvěma fieldgoaly special team a dva body má na svém kontě obrana za safety z Trutnova. Celý drive zakončil domácí quarterback hozenou interception, se kterou zároveň skončil první poločas.

Po patnáctiminutové přestávce se rozpršelo a oba týmy pokračovaly ve výborné obranné hře. Hosté ale přece jen dokázali najít nějaká okénka v západočeské obraně, která i nadále působila velmi dobrým dojmem. Hostům se v jedné chvíli povedl druhý pokus o fake při puntu. Tentokrát našel punter dlouhou přihrávkou svého spoluhráče a Titans získali first down. Celý tento drive skončil jediným touchdownem zápasu, o který se postaral Kristián Koller.

Zbytek zápasu byl ve znamení riskujícího útoku domácího týmu, který například dvakrát úspěšně provedl punt fake. Celkově ale válečníkům chyběla výbušnost v runové hře, za kterou možná stála absence running backa Jakuba Choury a zdravotní indispozice druhého running backa Jiřího Perutka, který odehrál jen několik akcí v celém zápase. Dobrým výkonem se zapsal do paměti diváků i cornerback Václav Frank, jenž dvakrát zastavil utíkajícího hráče velmi tvrdým, ale povoleným a čistým způsobem.