- Tackle Muži
- Soutěž mužů 2026
- Soutěž mužů 2025
- Soutěž mužů 2024
- Soutěž mužů 2023
- Soutěž mužů 2022
- Soutěž mužů 2021
- Soutěž mužů 2020
- Soutěž mužů 2019
- Soutěž mužů 2018
- Soutěž mužů 2017
- Soutěž mužů 2016
- ČLAF 2015
- Tackle Ženy
- Soutěž žen 2020
- Soutěž žen 2019
- Soutěž žen 2018
- Soutěž žen 2017
- Tackle U19
- Soutěž juniorů 2025
- Soutěž juniorů 2017
- Soutěž juniorů 2016
- Soutěž juniorů 2015
- Tackle U18
- Soutěž dorostu 2024
- Soutěž dorostu 2023
- Soutěž dorostu 2022
- Soutěž dorostu 2021
- Soutěž dorostu 2020
- Flag Muži
- Flagové mistrovství 2012
- Flagové mistrovství 2011
- Flag Ženy
- Flag U18
- Flag U15
- Flagová soutěž žáků 2014
- Mistrovství Evropy
- ME 2025, tackle muži
- ME 2023, tackle muži
- ME 2021, tackle muži
- ME 2018, tackle muži
- ME 2014, tackle muži
- ME 2010, tackle muži
- ME 2005, tackle muži
Detail zápasu
| Q1 | Q2 | Q3 | Q4 | |
|---|---|---|---|---|
| KNI | 3 | 0 | 0 | 7 |
| NIT | 0 | 0 | 0 | 14 |
| Statistiky | ||||
| Datum: | 5.7.2026 v 17:50 |
|---|---|
| Počasí: | Zataženo, 19°C |
| Délka zápasu: | 2:45 |
| Počet diváků: | 856 |
| Rozhodčí: | Jakub Kilian (R), Jan Klimeš (U), Tomáš Frehar (DJ), Milan Ranko (LJ), Pavol Gočik (BJ), Adam Bartoš (SJ), Václav Kriesman (FJ) |
Scoring summary
FG - 3:0 - Oldřich Helebrant, 28y; 8:38
TD - 3:7 - Desmond Prusia, 5y run (Martin Pavlík kick); 3:05
TD - 10:7 - Petr Plaček, 21y run (Oldřich Helebrant kick); 1:46
TD - 10:14 - Mário Bíro, 44y pass od Desmond Prusia (Martin Pavlík kick); 1:13
Měl to být souboj dvou vysoce produktivních útoků, ale v zápase o postup do Tipsport Czech Bowlu mezi Znojmem Knights a Nitrou Knights vládly většinu hry na hřišti obě obrany. Strhující podívanou viděli diváci především v závěru. V posledních třech minutách se přelévalo vedení z jedné strany na druhou a v infarktové koncovce rozhodl o výhře Nitry Mário Bíro.
Na míči začali domácí a především díky dvojici Petr Plaček a Zachary DeNike se Znojmo dostalo až na 11 yardů od endzóny. Zde jejich snaha o úvodní touchdown skončila, a tak se na 4. down Znojmo muselo spokojit s field goalem Oldřicha Helebranta, který otevřel skóre na 3:0.
Nitra se v úvodním útoku nedostala přes polovinu hřiště a musela puntovat. Naopak znojemští se i ve svém druhém drivu dostali do redzóny. Zde se Nanielovi Kosinovi podařilo vyrazit míč Plačkovi a volný míč zalehl Marek Barta.
V útoku Nitry se stejně jako několikrát v základní části objevovaly opory z obrany Pavol Horník a Juraj Sanitra a oba byli výraznou pomocí v passové hře. Nitra se sice dostala do redzóny soupeře, ale nadějně vypadající drive skončil zblokovaným pokusem o field goal. Místo zraněného kickera Miroslava Večerky musel v tomto zápase kopat Martin Pavlík.
Pět minut před koncem druhého poločasu posunul Znojmo na polovinu soupeře dlouhým passem Denis Kadrle, kterého přesně našel quarterback Volodymyr Hrynkiv. Tento drive ale skončil 38 yardů od endzóny soupeře po neúspěšném 4. downu.
Nitra se v závěru druhé čtvrtiny dostala hluboko na polovinu soupeře. Ani znojemský recevier Zachary DeNike, který hrál v tento moment v obraně nezabránil kompletnímu passu na Horníka, který dostal míč na 30 yardů od endzóny. Několik dlouhých passů do endzóny skončilo těsně nekompletních, kdy Horník i Sanitra byli velmi blízko ke skórování. Obrana Znojma nakonec i tento drive uhájila bez bodu.
Druhý poločas zahájil nitranský running back Noah Helmi dlouhým během hned z první akce. Nitra se sice dostala za půlku, ale na řadu přišel jen další punt, kterého se výjimečně chopil Mário Bíro. Punt následoval také po útoku Znojma, kdy drive zakončil sackem Jaroslav Praženica.
Byly to obě obrany, které na hřišti dominovaly, a tak stav zápasu 3:0 pro domácí vydržel až do poloviny závěrečné čtvrtiny. Až Noah Helmi se necelých 6 minut před koncem zápasu vysmýkl několika obráncům a donesl míč k redzóně. Chvíli na to si během středem hřiště prorazil cestu až na 3 yardy od endzóny. Na třetí down si quarterback Nitry Desmond Prusia nechal míč a prorval se i přes několik pokusů o tackle pro touchdown. Nitra se 3 minuty před koncem zápasu dostala do vedení 7:3.
Ofenzivní zmar Znojma z druhého poločasu prolomil Denis Kadrle dlouhým catchem, kterým dostal 2 minuty před koncem svůj tým na 20 yardů od endzóny. V klíčové fázi zápasu se v obraně Nitry objevil na postu cornerbacka také quarterback Prusia. Znojmo ale skórovalo po zemi. Hrynkiv předal míč Plačkovi, který se zbavil čtyř pokusů o tackle a podél sideliny nakonec doběhl až do endzóny. Znojmo se tak 1:47 před koncem dostalo do vedení 10:7.
Nitra se v poslední šanci na zvrat dostala rychle na polovinu hřiště po dlouhém passu na Sanitru. V celém zápase se obraně Znojma dařilo držet Mária Bíra na uzdě, ale v klíčové chvíli se elitní receiver zaskvěl 44yardovým touchdownem. Nitra se opět ujala vedení a do konce zápasu zbývalo 1:13.
Znojmo už nenašlo sílu na další obrat, když na 4. down Zdenek Nagy vytvořil velký tlak na Hrynkiva, který již nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Nitra tak uhájila vedení 14:10 a stejně jako v roce 2024 postupuje do domácího Tipsport Czech Bowlu.



































