Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  Bitters liga 2017  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Trnava Bulldogs
0 : 41
Ostrava Steelers Ostrava Steelers
Q1 Q2 Q3 Q4
BUL 0 0 0 0
STE 12 12 14 3
Statistiky

Datum: 15.4.2017 v 14:00
Počasí: Oblačno, 16°C
Počet diváků: 117
Rozhodčí: Jaroslav Rybář (R), Stanley Hameder (U), Peter Martinček (HL), Šimon Zouvala (LJ), Petra Pejšková (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Ostrava Steelers SAF - 0:2; 7:37
Ostrava Steelers FG - 0:5 - Jiří Šimečka, 42y; 3:28
Ostrava Steelers TD - 0:12 - Dominik Dvorský, 23y run (Jiří Šimečka kick); 0:41
2.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 0:19 - Dominik Dvorský, 40y run (Jiří Šimečka kick); 9:15
Ostrava Steelers FG - 0:22 - Jiří Šimečka, 30y; 2:32
Ostrava Steelers SAF - 0:24; 2:22
3.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 0:31 - Dominik Dvorský, 25y run (Jiří Šimečka kick); 9:23
Ostrava Steelers TD - 0:38 - Dominik Dvorský, 85y run (Jiří Šimečka kick); 5:39
4.čtvrtina
Ostrava Steelers FG - 0:41 - Jiří Šimečka, 27y; 0:09
Komentář k zápasu

Jako by si Ostrava a Trnava vyměnili úlohy z loňského ročníku Bitters ligy. Vzájemná bilance obou týmů byla ve prospěch Trnavy. Ani jednou Ostrava Trnavu neporazila, ale nikdo nepředpokládal, že by si mohla Trnava tuto bilanci udržet. Nastoupit do zápasu bez quarterbacka (Bútora i backup Daniš, případně Fečko jsou zranění) a chtít vyhrát zápas je víceméně nemožné. Útoku tak velel Ryan Seaberg. Ostrava na druhé straně navázali na svůj poslední zápas, kdy překvapivě porazila Příbram Bobcats. Před tímto zápasem Steelers posílili o dalšího hráče, finského quarterbacka Oskara Drackilu. Coin toss vyhrála Ostrava a zvolila příjem.

První poločas byl ve znamení zlepšeného výkonu Bulldogs oproti předcházejícím zápasům. Smůlu ale Bulldogs ne a ne zastavit. Už tak zdecimovaný kádr dostal v prvním drivu další ránu, když se zranil starting cornerback Trnavy. Ostravě se skórovat nepodařilo, když úvodní driva zakončila trnavská obrana interceptionem Jakuba Fančoviča. Co se nepodařilo útoku Steelers, to zvládla obrana. Bulldogs rozehrávali z vlastních 2 yardů a defenzivní lajna Ostravy zastavila soupeře ve vlastní endzóně, čímž si připsala první dva body zápasu. V dalším drivu se Trnavě opět podařilo zastavit útok Ostravy, ale vlastní chybou darovala při puntu míč opět soupeři, navíc hluboko ve vlastním poli. Tuto výhodu využila Ostrava k úspěšnému field goalu. Z následného drivu Bulldogs museli odkopávat téměř z vlastní goalline a Steelers vrátili punt až na 25 yardů od endzóny. Tentokrát se Steelers podařilo skórovat. Pro touchdown si doběhl Dominik Dvorský. 

Druhá čtvrtina přinesla velmi podobný průběh jako ta první. Ofenzíva Bulldogs byla většinou vyhnána po třech akcích. Steelers se podařilo hned ze svého prvního drivu druhé čtvrtiny skórovat touchdown. Opět Dominik Dvorský. Útok Bulldogs nic nepředvedl a po dalším puntu z hloubky vlastního pole daroval Ostravě výhodnou pozici. Tentokrát začínali Steelers 30 yardů od endzóny. Obraně Bulldogs se alespoň podařilo zastavit soupeře na úspěšný field goal. Druhé safety zápasu přišlo při kickoff returnu Bulldogs, kdy returner Bulldogs zaklekl s míčem ve vlastní endzóně a rozhodčí vyhodnotili situaci tak, že se hráč dostal do vlastní endzóny úmyslně. Poločas skončil 24:0 pro Ostravu.

Ve třetí čtvrtině skórovali opět jen hosté. Dva běhové touchdowny Dominika Dvorského, který se postaral o všechny touchdowny zápasu, a field goal Jiřího Šimečky upravily skóre na konečných 0:41. Bulldogs může těšit alespoň fakt, že obrana nepustila jediný touchdown vzduchem od nového quarterbacka Steelers.

Steelers zatím narazili na dva slabší nebo zatím nerozehrané soupeře. Ostrý test je čeká příští týden doma se Stallions. A Bulldogs? Ti musí znovu bojovat o holé přežití, ale z výkonů je znát, že se tým nevzdává a bojuje dál.

Autor článku: Juraj Balog

 

Fotografie ze zápasu